20.11.2021

Nowa Huta Masters 2021

Nowa Huta Masters 2021

5 impreza z cyklu Nowa Huta Masters! Mega dawka tanecznych emocji gwarantowana – pula nagród to w tym roku to 6.000 zł!

NH Masters to konkurs bboy bitw solo, w których tancerze break dance zmierzą się ze sobą w dwóch kategoriach: Kids (do 15 lat) i Dorośli (powyżej 15 lat).

W jury NH Masters jak zwykle zasiądą trzy osoby, zasłużone na polskiej i międzynarodowej scenie, a w tym roku będą to:
BBOY Nikita
BBOY Futo
BBOY Greku 

Imprezę poprowadzą znani nowohuckiej publiczności z poprzednich edycji Mąka i Sierber, reprezentanci Mad Skillz i Sinior Skład Family. 

Oprawą muzyczną zajmą się:
DJ Markowy (Świebodzice)
DJ Merrenda (Sinior Family / Mad Skillz)

 

Pliki do pobrania:

KARTA ZGŁOSZENIA NH Masters <kliknij>

REGULAMIN NH Masters 2021 <kliknij>

 

 

Bboy Futo – „pół człowiek, pół footwork”, pochodzi z Dzierżoniowa, od 25 lat na breakingowej scenie, od 10 lat instruktor, wciąż aktywny tancerz. Reprezentuje legendarną grupę Stylowa Spółka Społem. 

Bboy Greku – zaczął tańczyć w 2000  r. Przełomem w jego karierze był wyjazd w 2000 r. na imprezę IBE, a potem na Circle Kingz do Szwajcarii. Od tego czasu stał się dzieciakiem głodnym wyjazdów i reprezentowania Polski. Członek grupy Polskee Flavour od 2008 r., przez ostatnie 10 lat wraz z ekipą podróżowali dookoła świata walcząc, jamując, robiąc pokazy i prezentując „Polskee” styl. Wybrane osiągnięcia:  1st place – Undisputed / The Legits Blast 2018 Prague, 1st place – Outbreak Europe 2013 Slovakia, 1st place – Street Star festival 2013 Sweden, 1st place – United Styles Europe 2011 Switzerland, 1st place – Freestyle Session Europe 2013 Switzerland, 1st place – The Bronx Boys Anniversary New Jork, 2nd place – Freestyle Session world finals 2013 Japan, 2nd place – Freestyle Session world finals 2016 LA, 2nd place – World Dance Games China 2014, 2nd place – World Dance Colosseum Japan 2016. Przez ostatnie 10 lat Greku uczył również sztuki breakingu prowadząc zajęcia w swoim mieście oraz warsztaty na całym świecie. Jest jednym z założycieli projektu Catch The Flava – największego międzynarodowego obozu breakingowego, łączącego co roku 500 bboys i bgirls z całego świata.

Bboy Nikita – pochodzi z Kazachstanu, reprezentuje ekipę Crate Of Wax. Pierwszy raz poszedłem na breaka w wieku 16 lat, myślałem, że taniec tylko na pokazy (skakanie na ręce, różne kręcenia itp)… Dopiero po kilku latach zrozumiałem, że to sztuka, coś więcej niż trudne fizycznie akrobacje. Breaking stał się dla mnie częścią muzyki, pomaga zobaczyć to, co słyszę. Od tej pory staram się pokazywać dźwięki tak, jak ja je widzę, tak, jak ja je rozumiem!

Bboy Sierber i Bboy Mąka – duet  Mistrzów ceremonii, który powstał w 2010 roku. Arek Mąka swoje pierwsze kroki jako bboy stawiał już w 2000 r., Sierber obecny na parkiecie od 2003 r. Podróżując po całej Europie i startując w setkach wydarzeń byli znudzeni szablonowym prowadzeniem imprez, które w żaden sposób nie przypominało hip hopowej atmosfery i czystej energii wynikającej z tej pięknej kultury. Połączyli siły aby dać światu innowacyjną formę prowadzenia imprez, w której głownie liczy się ogrom energii, humoru a przede wszystkim prawdziwa hip hopowa atmosfera pokoju, miłości, jedności i dobrej zabawy. Reprezentanci ekipy Sinior Family oraz Mad Skillz Crew z którymi dziesiątki razy stawali na podium w różnych zakątkach świata. Fani muzyki z vinyli, podróży i dobrej zabawy zawsze i wszędzie! Real Hip Hop is over here!

Tych dwóch panów spotkało się we właściwym miejscu, o właściwym czasie, czego efektem jest najwyższa jakość konferansjerstwa. Niebanalne podejście Mąki i Sierbera jest owocem frustracji wywołanej szablonowym, nudnym i schematycznym sposobem prowadzenia większości imprez. Każde wydarzenie prowadzone przez ten duet zalicza się do grona tych najbardziej udanych. Stworzyli niesamowitą siłą sceniczną. Absolutny profesjonalizm, umiejętność improwizacji i elastyczność. Efektowne i zarazem efektywne panowanie nad tłumem.

BBOY/DJ MARKOWY – pochodzący ze Świebodzic Bboy, DJ & producent gatunków muzycznych takich jak funk, bboy breaks, boom bap, muzyka instrumentalna oraz szeroko pojęta muzyka hip hopowa, często urozmaicana własnymi wersjami oraz remixami. Autor albumów z gatunku breakbeat, współtwórca m.in. oficjalnego soundtracku Battle Of The Year,  mixtejpów i produkcji hip hopowych. Jego produkcje można usłyszeć m.in. na albumach: BadBrothaz, Hurragun, Markowy Decó, Pastor, Młody GOH czy Respect for Tape.

Bboy / DJ Merrenda – reprezentant międzynarodowych organizacji artystycznych Sinior Family oraz Mad Skillz. Z kulturą Hip Hop związany od 2001 roku poprzez taniec Breaking. Na swoim koncie posiada kilkadziesiąt wygranych imprez. Od 2010 roku wszedł w świat Djingu, do tej pory zagrał kilkadziesiąt imprez, jego dobrze dobrana selekcja w gatunkach Funk & Rap & Breaks wyzwala u tancerzy naturalną ekspresję. Człowiek pełny pasji, zaangażowania, energii oraz determinacji w dążeniu do celu, co przekłada się na jego umiejętności.

 

 

 

Wydarzenie towarzyszące:

WARSZTATY
Tak jak przy poprzednich edycjach, tak i w tym roku, w trakcie warsztatów poprzedzających turniej, swoją wiedzą o bboyingu podzieli się jeden z sędziów. Tym razem będzie to BBOY NIKITA.
<czytaj więcej o warsztatach – kliknij>

GRAFFFITI JAM
Równolegle z częścią konkursową odbywać się będzie Graffiti Jam – na ścianach wyznaczonych przez Organizatora. Zapraszamy writerów z całej Polski na ściany, które mają już za sobą wieloletnią tradycję malowania.
Wydarzenie koordynuje Krzysztof Święty „Saint” – legendarna postać na scenie graffiti.

 

 

W budynku NCK obowiązują:
Procedury bezpieczeństwa w Nowohuckim Centrum Kultury w czasie epidemii SARS-COV-2.
Uprzejmie prosimy o ich przestrzeganie oraz stosowanie się do instrukcji pracowników NCK.      

Sobota, 20.11.2021, budynek C
godz. 14:00 - start imprezy

Dział Artystyczny
telefon: 12 644 02 66 wew. 10
e-mail: artystyczny@nck.krakow.pl