08.10.2014

„Myszki i wojna czyli o dzielnym Albercie i żółtym serze”

stowarzyszenie LvB logo czarne

8 października 2014 r. (środa), godz. 1100
sala teatralna

„Myszki i wojna czyli o dzielnym Albercie i żółtym serze” – opera dla dzieci. Myszki i wojna… jest pełną humoru opowieścią muzyczną nawiązującą do najlepszych operowych i musicalowych wzorców. Przygody dzielnego Alberta dają dzieciom odpowiedź na pytanie, dlaczego wszystkie myszki kochają zjadać żółty ser, jednocześnie ukazując im absurd prowadzenia wojny, ucząc tolerancji i akceptacji różnych kultur.

 

8 października 2014 r. (środa), godz. 1100, sala teatralna

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej
– opera dla dzieci

Myszki i wojna… jest pełną humoru opowieścią muzyczną nawiązującą do najlepszych operowych i musicalowych wzorców. Przygody dzielnego Alberta dają dzieciom odpowiedź na pytanie, dlaczego wszystkie myszki kochają zjadać żółty ser, jednocześnie ukazując im absurd prowadzenia wojny, ucząc tolerancji i akceptacji różnych kultur.
Dzięki profesjonalnej reżyserii (Robert Drobniuch), scenografii (Anna Chadaj), zawodowym śpiewakom (Agnieszka Rehlis, Adam Zdunikowski, Stanisław Kufluk), którym towarzyszą muzycy Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Yaniva Segala, udało się przygotować przedstawienie na wysokim poziomie artystycznym. Na równie wysokim poziomie przygotowana została część edukacyjna prowadzona przez Martę Saciuk-Sędzielarz.

Autorem libretta i muzyki jest amerykański kompozytor, trzykrotnie nominowany do nagrody Grammy, David Chesky. Znany jest on zarówno z oryginalnego stylu, łączącego elementy muzyki klasycznej, jazzu i muzyki latynoamerykańskiej, jak i z działalności jako pianista jazzowy, innowator technologii dźwiękowych i wydawca płyt.
Opera Chesky’ego z powodzeniem wystawiana była na wielu scenach amerykańskich, a także w Teatrze Narodowym na Tajwanie (2011).

stowarzyszenie LvB logo czarne

Bilety: 20 zł

Bilety i informacje:
Biuro Organizacji Widowni
tel. 12 644 02 66 wew. 55
e-mail:rezerwacja@nck.krakow.pl
Kasa czynna od poniedziałku do soboty w godz. 900-2000 (przerwa 1400-1430)
oraz na godzinę przed koncertem
tel. 12 644 02 66 wew. 56

myszki

Invalid Displayed Gallery

Środa, 08.10.2014