17.02.2016

Klub Podróżników Navigator

Klub Podróżników Navigator

Wernisaż wystawy i spotkanie autorskie Pawła Zgrzebnickiego związane z wydaniem książki „historie”.

Prezentacja książki oraz slajdowisko przedstawiające kadry i historie podróży z całego świata, inspirujących powstanie publikacji.

„historie” to książka, będącą podsumowaniem dziesięciu lat moich podróży po świecie. Opowiada ona historie osób spotkanych na szlakach całego świata: od dalekiej Azji, poprzez Bliski Wschód, Afrykę aż do Ameryki Południowej, Środkowej i Północnej.
To dość niezwykła pozycja: z jednej strony jest to album fotograficzny przedstawiający portrety ludzi, z drugiej reportaż opowiadający o związanymi z nimi historiach. Jednocześnie to praca o charakterze etnograficznym, pokazująca codzienne życie, troski i radość ludzi żyjących w tak różnych miejscach naszej planety. Książka zawiera 106 artystycznych fotografii wraz z bogatymi opisami przedstawionych miejsc i osób.

Paweł Zgrzebnicki (ur. 1977) — podróżnik, fotograf, autor tekstów, organizator wypraw. Odwiedził ponad 60 krajów, publikując relacje, dokumentację fotograficzną, przygotowując wystawy i prezentacje. Od wielu lat prowadzi serwis internetowy „Dzienniki Wypraw”, gdzie dzieli się z Czytelnikami felietonami podróżniczymi oraz fotografiami z najdalszych zakątków świata. W 2015 roku miała miejsce premiera jego filmu dokumentalnego p.t. „Wschodnie Indochiny”.

Środa, 17.02.2016, sala kameralna
godz. 18:00

wstęp wolny