08/08/2023

JUBILEUSZOWA JESIEŃ W NCK

JUBILEUSZOWA JESIEŃ W NCK

Przed nami koncert z okazji 40-lecia działalności Nowohuckiego Centrum Kultury, jubileusz 50-lecia kultowego spektaklu teatralnego i podwójnie jubileuszowy 50/70 występ gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Od początku września do końca grudnia w NCK, pojawią się artyści z różnych muzycznych krain, teatralnych rejonów i kabaretowych światów. Czerwono-Czarni, Ray Wilson, Alicja Majewska, Skaldowie, Kuba Badach, Anna Rusowicz, Anita Lipnicka, Daria ze Śląska, Ewa Bem i Krzysztof Cugowski. Krystyna Janda, Jan Peszek, Mikołaj Grabowski i Mateusz Damięcki. Piotr Bałtroczyk, Adam Van Bendler i Paranienormalni. Rok zakończymy tradycyjnie – dwoma baletowym spektaklami i koncertem z noworocznym toastem w tle.

Kultura jesienią będzie się miała w NCK bardzo dobrze. Zapraszamy żeby się o tym przekonać!
zachęca Zbigniew Grzyb, dyrektor Nowohuckiego Centrum Kultury.

 

DLA DOROSŁYCH:

3 września (niedziela), g. 18.00, Scena NCK
CZERWONO-CZARNI
Legenda bigbitu w Krakowie. Przez lata swojej działalności zespół wylansował kilkadziesiąt przebojów: O mnie się nie martw, Trzynastego, Jedziemy autostopem, Chłopiec z gitarą i wiele innych. W grupie występowali m.in.: Karin Stanek, Halina Frąckowiak, Wojciech Gąssowski, Seweryn Krajewski, Ryszard Poznakowski.
Skład zespołu: Ryszard Poznakowski, Tomasz Jaśkiewicz, Wojciech Rapa, Andrzej Ibek, Zbigniew Bizoń, Jan Knap, Zbigniew Lewandowski
Gościnnie wystąpią: Vivian Buczek, Gosia Pauka, Michał Gasz, Adam Wendt, Jacek Kępka, Natalia Hodurek, Izabela Kubrak
<kup bilet>

17 września (niedziela), g. 16.00 i 19.00, Scena NCK
WIELKA GALA MUZYKI FILMOWEJ
Podróż przez świat filmowych hitów. Składają się na nią sceny wypełnione przebojami, muzyką i tańcami z największych filmowych produkcji, takich jak: Gwiezdne Wojny, Gladiator, Braveheart, Titanic, Władca Pierścieni, Życie jest piękne, Living It Up, Noce i dnie oraz wielu innych.
Wystąpią: Monika Biederman-Pers i Piotr Karzełek (Duo Performance), Orkiestra Krakowskiej Młodej Filharmonii pod batutą Tomasza Chmiela, tancerze Aerial Skils, zespół baletowy Krynickiego Studia Baletowego im. W. Szlęka z Krynicy Zdroju. Wieczór poprowadzi Ewa Romaniak.
<kup bilet>

23 września (sobota), g. 16.00, Scena NCK
Z KOPYTA ENCEK RWIE! – Skaldowie, Ralph Kamiński, Anna Rusowicz, Kuba Badachjubileusz 40-lecia NCK
Niezwykłe spotkanie artystów z różnych muzycznych krain. Podczas koncertu usłyszymy takie utwory jak: Cała jesteś w skowronkach, Medytacje wiejskiego listonosza czy Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał w całkowicie nowych aranżacjach.
Wystąpią: Skaldowie w składzie: Andrzej Zieliński, Jacek Zieliński, Jerzy Tarsiński, Grzegorz Górkiewicz,  Jan Budziaszek,  Bogumił Zieliński, Gabriela Zielińska-Tarcholik Leszek Szczerba. Towarzyszyć im będą: Ralph Kamiński, Anna Rusowicz, Kuba Badach oraz Zespół wokalno-instrumentalny Wołosatki.
<kup bilet>

29 września (piątek), g. 19.00, Scena NCK
PARANIENORMALNI „Osiemnastka”
Kabaret Paranienormalni ma już 18 lat! To powód żeby świętować, oglądając najlepsze skecze grupy – nie zbraknie premier. To projekt, który oderwie widzów od szarej, przygnębiającej codzienności i przeniesie ich w alternatywną rzeczywistość.
Na scenie: Michał Paszczyk, Robert Motyka, Jarosław Pająk
<kup bilet>

30 września (sobota), g. 17.00 i 20.00, Scena NCK
STUDIO ACCANTUS AKUSTYCZNIE
Podczas koncertu usłyszymy pełne emocji i wzruszeń najpiękniejsze piosenki musicalowe i filmowe.
Wystąpią: Aleksandra Lewicka, Sylwia Przetak, Paweł Skiba, Adrian Wiśniewski oraz zespół instrumentalny pod kierownictwem Kasi Kessling
<kup bilet>

5 października (czwartek), g. 19.00, Scena NCK
RAY WILSON – Genesis Classic # Change20
Właśnie mija 20 lat od rozpoczęcia solowej kariery Raya Wilsona – jednego z najwybitniejszych wokalistów brytyjskich, kompozytora i autora tekstów. Podczas występu publiczność będzie mogła usłyszeć największe przeboje Genesis, Stiltskin oraz kompozycje z debiutanckiego albumu solowego artysty „Change”.
<kup bilet>

6 października (piątek), g. 19.00, Scena NCK
DARIA ZE ŚLĄSKA „Tu była”
Nowa twarz na polskim rynku muzycznym. Premiera albumu Darii ze Śląska „Tu była” miała miejsce w kwietniu tego roku. Ta płyta to mocne i bezpośrednie teksty, nad którymi artystka pracowała z Agatą Trafalską, a także brzmieniowa różnorodność, zawdzięcza ją współpracy z takimi muzykami jak: Olek Świerkot, Paweł Krawczyk, Bartek Tyciński, Hubert Zemler, Pat Stawiński, Kuba Staruszkiewicz, Kamil Pater i Tomek Kasiukiewicz.
<kup bilet>

7 października (sobota), g. 17.00, Scena NCK
ALICJA MAJEWSKA „Piosenki Korcza i Andrusa”
Po trzech latach od wydania płyty „Żyć się chce” ikona polskiej piosenki powraca z kolekcją nowych nagrań. Wszystkie utwory napisali Włodzimierz Korcz i Artur Andrus. „Piosenki Korcza i Andrusa” to album będący refleksyjną podróżą w przeszłość i jednocześnie pogodnym spojrzeniem na życie z perspektywy koneserów każdego dnia.
Wykonawcy: Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Warsaw String Quartet
<kup bilet>

11 października (środa), g. 19.00, Scena NCK
MARCIN KYDRYŃSKI PREZENTUJE – SIESTA w drodze – LUCIBELA
Bohaterką jesiennej SIESTY w drodze będzie Lucibela, wokalistka rodem z Republiki Zielonego Przylądka.
Powiedzieć, że jest być może najbliższa legendarnej Cesarii, to jednak trochę skrzywdzić tę młodą artystkę. Nie ulega wątpliwości, że mamy przed sobą jeden z największych talentów dekady. Usłyszymy głos, który zachwycił cały świat.
Tak o Lucibeli mówił Marcin Kydryński, który poprowadzi wieczór.
<kup bilet>

12 października (czwartek), g. 20.00, Scena NCK
ADAM VAN BENDLER „Zło konieczne” – stand-up
Po raz kolejny komik pomoże nam oderwać się od problemów dzisiejszego świata. Co wydarzy się podczas kolejnego programu? Jedno jest pewne – będzie śmiesznie do bólu.
<kup bilet>

14 października (sobota), g. 16.30 i 20.00, Scena NCK
KRYSTYNA JANDA „My Way” – Teatr Polonia
Najnowszy monodram przygotowany przez Krystynę Jandę z okazji jej 70. urodzin. Opowieść o wczesnych latach aktorki, początkach kariery, przyjaciołach, budowie Teatru Polonia i Och-Teatru.
<kup bilet>

20 października (piątek), g. 20.00, Scena NCK
HERBERT 3.0 – Mela Koteluk, Justyna Święs, Abradab, Czesław Mozil, Skubas
Koncert w ramach 59. edycji Studenckiego Festiwalu Piosenki, podczas którego artyści wykonają utwory z wydanej w 2020 roku płyty Herbert 3.0. oraz nowe kompozycje do wierszy Zbigniewa Herberta. Pięć wybitnych osobowości, pięć twórczych spojrzeń, pięć różnych wrażliwości.
<kup bilet>

22 października (niedziela), g. 17.00 i 19.00, Scena NCK
KWARTET– pięćdziesięciolecie spektaklu
Kultowa sztuka opowiada historię czterech aktorów poszukujących sensu życia, teatru i sztuki. Na oczach widzów tekst autorstwa Bogusława Schaeffera i ledwie zarysowana sytuacja dramatyczna stają się pretekstem dla fascynujących improwizacji znakomitych artystów.
Reżyseria: Mikołaj Grabowski
Obsada: Andrzej Grabowski, Jan Frycz, Jan Peszek, Mikołaj Grabowski
<kup bilet>

26 października (czwartek), g. 18.00, Scena NCK
Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny – koncert jubileuszowy z okazji 70-lecia Zespołu
z udziałem gości specjalnych: Słowackiego Państwowego Zespołu Tańca Tradycyjnego SL’UK
Siedem dekad działalności artystycznej – to droga, którą przebył Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” od 1 lipca 1953 roku, osiągając autorytet i znaczenie w kraju oraz na arenie międzynarodowej. Zespół „Śląsk” jest jednym z największych na świecie zespołów artystycznych, sięgających do bogactwa muzycznych tradycji narodowych: tańców, pieśni, przyśpiewek, obrzędów i obyczajów. Odwiedził 44 kraje na pięciu kontynentach, realizując ponad 9 tysięcy koncertów dla ponad 27 milionów widzów!
<kup bilet>

29 października (niedziela), 19.00, Scena NCK
JUCHO
JUCHO, czyli Justyna Chowaniak – założycielka formacji Domowe Melodie, która w latach 2012-2018 podbiła serca polskiej publiczności. Artystka, po kilku latach przerwy, powraca na scenę jako „JUCHO”. Podczas solowego koncertu zaprezentuje nowe utwory, nie zabraknie również piosenek z repertuaru Domowych Melodii.
<kup bilet>

3 listopada (piątek), g. 19.00, Scena NCK
PIOTR BAŁTROCZYK „Starość nie jest dla mięczaków”
Kabareciarz i konferansjer, dziennikarz, satyryk, poeta, prezenter telewizyjny i radiowy. Stand-uper, który uporczywie twierdzi, że nie ma nic do powiedzenia, choć pełną humoru sztukę słowa opanował w sposób perfekcyjny.
<kup bilet>

4 listopada (sobota), g. 18.00, Scena NCK  KONCERT ODWOŁANY
EWA BEM
z kwartetem Andrzeja Jagodzińskiego

19 listopada (niedziela), g. 19.00, Scena NCK
WASOWSKI – Koncert Galowy 16. Festiwalu Twórczości Korowód
Hanna Banaszak, Sonia Bohosiewicz, Agnieszka Rosnerówna, Anna Treter, Artur Andrus, Olek Talkowski, Piotr Zubek – to artyści, którzy zaśpiewają piosenki skomponowane przez jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów – Jerzego Wasowskiego. Gościem specjalnym koncertu będzie Grzegorz Wasowski – syn kompozytora. Artystom towarzyszyć będą dwa zespoły muzyczne, a piosenki zabrzmią w nowych, specjalnie przygotowanych aranżacjach.
<kup bilet>

23 listopada (czwartek), g. 19.00, Scena NCK
GRAŻYNA AUGUŚCIK „2 The Light”
Usłyszymy utwory płyty Grażyny Auguścik, nagranej z muzykami amerykańskimi (John Kregor, Rob Clearfield, Howard Levy, Paulinho Garcia), polskimi (Jarek Bester, Mateusz Smoczynski, Krzysztof Pabian) oraz szwedzkimi (Stefan Pettersson, Michael Pettersson, Sebastian Peterson, David Noren, John Emanuelsson). Muzyka została stworzona podczas trwania pandemii Covid-19. Wszyscy muzycy pracowali oddzielnie, bez możliwości wspólnego spotkania w studiu.  Aranżacjami i produkcją muzyczną zajął się Stefan Pettersson.
<kup bilet>

24 listopada (piątek), g. 17.30 i 20.00, Scena NCK
KRZYSZTOF CUGOWSKI z Zespołem Mistrzów
Legendarny rockman, współtwórca Budki Suflera, ma na swoim koncie ponad 30 płyt, 300 napisanych utworów i niezliczoną ilość koncertów. W 2020 roku oddał w ręce słuchaczy podwójnie jubileuszowy album „50/70 Moje Najważniejsze”, zawierający akustyczne wersje piosenek, które zalicza do ulubionych. W tej muzycznej podróży Cugowskiemu towarzyszyć będzie zespół w składzie: Jacek Królik, Cezary Konrad, Robert Kubiszyn, Tomasz Kałwak.
<kup bilet na koncert o g. 17.30>
<kup bilet na koncert o g. 20.00>

25 listopada (sobota), g. 17.00 i 20.00, Scena NCK
LILY – Och-Teatr Warszawa
Kryminalna zabawa teatralna, w której trup pojawia się, znika i przemieszcza. Skomplikowana intryga i wyraziste charaktery sceniczne – siedem świetnie narysowanych postaci. Wśród nich para zabawnych staruszków, inspektor fajtłapa i wiedząca wszystko  sprzątaczka, pomagająca mu w znalezieniu mordercy.
Reżyseria: Krystyna Janda
Obsada: Krystyna Janda, Vanessa Aleksander, Natalia Berardinelli, Magdalena Smalara, Mateusz Damięcki,  Krzysztof Stelmaszyk, Mirosław Haniszewski, Paweł Ciołkosz
<kup bilet>

1 grudnia (piątek), g. 19.00, Scena NCK
ANITA LIPNICKA „Śnienie” – koncert promujący nową płytę
Po 6 latach od wydania albumu „Miód i dym”, Anita Lipnicka powraca z premierowym materiałem. Dowiemy się co w tym czasie przeżyła, za czym tęskni, o czym wciąż marzy, czego nie może zapomnieć. Na scenie artystce towarzyszyć będzie zespół w składzie: Piotr Świętoniowski, Bartek Miarka, Kamil Pełka, Łukasz Sobolak, Bartosz Pernal, Dominik Gawroński. 
<kup bilet>

2 grudnia (sobota), g. 19.00, Scena NCK
ARTUR ANDRUS Z ZESPOŁEM
Recital Kabaretowy Artura Andrusa, w którym usłyszymy znane, lubiane, wciąż przez publiczność oczekiwane utwory, będące już niekwestionowanymi przebojami piosenki kabaretowej. Pojawią się także te pochodzące z ostatniego albumu pt. „Sokratesa 18”. 
<kup bilet>

9 grudnia (sobota), g. 19.00, Scena NCK
IGOR HERBUT SOLO
Igor Herbut na Scenie NCK zaprezentuje się w wersji solo. Osoby, które znają tę odsłonę twórczości wokalisty i kompozytora wiedzą, że mogą spodziewać się sporej dawki nostalgii.
<kup bilet>

10 grudnia (niedziela), g. 12.00, Scena NCK
DZIADEK DO ORZECHÓW – Royal Lviv Ballet
Fenomen w historii baletu – wzorzec klasycznego piękna, niezmiennie ujmujący publiczność, a zarazem najpoważniejsze wyzwanie dla tancerzy i choreografów. Muzyka Piotra Czajkowskiego, urzekająca scenografia i magia świateł składają się na zapierający dech w piersiach spektakl.
<kup bilet>

10 grudnia (niedziela), g. 17.00, Scena NCK
JEZIORO ŁABĘDZIE – Royal Lviv Ballet
Spektakl baletowy, który od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. Ponadczasowa historia miłosna o księżniczce zaklętej w łabędzia, opowiada o prawdach uniwersalnych: ludzkich namiętnościach, walce dobra ze złem, zdradzie, bólu i potędze miłości. Bajkowa opowieść, połączona z muzyką Piotra Czajkowskiego, wprowadzą widza w piękny, magiczny świat baletu klasycznego.
<kup bilet>

31 grudnia (niedziela), g. 21.00, Scena NCK
TRE VOCI The Best Of – koncert sylwestrowy
Tenorzy nowej generacji. Wprowadzili na polskie sceny gatunek classical crossover i przełamali stereotyp śpiewaka operowego. Ich sylwestrowy koncert to niezwykła podróż po muzycznych nastrojach. Tenorzy łączą w nim operowe brzmienia głosów z przebojami muzyki popularnej. Na scenie tenorom towarzyszyć będzie zespół muzyczny, złożony z poznańskich instrumentalistów.
Podczas koncertu przewidziany jest toast wzniesiony kieliszkiem wina musującego.
<kup bilet>

 

DLA DZIECI I MŁODZIEŻY:

W KRAINIE DZIECIĘCEJ WYOBRAŹNI – piosenki i duety z bajek Walta Disneya
17 września (niedziela), g. 10.00, Scena NCK ZMIANA TERMINU, aktualny: 8 października (niedziela), g. 10.00, Scena NCK
<kup bilet>

BALLADY I ROMANSE – spektakl
17 października (wtorek), g. 10.00, Scena NCK
<kup bilet>

NIESAMOWITE PRZYGODY SKARPETEK – Teatr Nowy w Zabrzu
18 października (środa), g. 11.00, Scena NCK
<kup bilet>

SHREK JR. – musical Krakowskiej Akademii Musicalu
14 i 15 listopada (wtorek, środa), g. 9.00, 11.30 i 19.00, Scena NCK
<kup bilet>

ACH, JAK CUDOWNA JEST PANAMA – Teatr Lalek Banialuka
23 listopada (czwartek), g. 11.00, Scena NCK
<kup bilet>

PAN ANTENKA I SREBRNY KUBRACZEK – Teatr Trip – spektakle mikołajowe
3 grudnia (niedziela), g. 17.00, Scena NCK
6 grudnia (środa), g. 9.00, 11.45, 17.00, Scena NCK
7 grudnia (czwartek), g. 9.00, 11.45, Scena NCK
<kup bilet>

CUDOWNA PODRÓŻ – Teatr Trip – spektakle mikołajowe
4 grudnia (poniedziałek), g. 9.00, 11.45, Scena NCK
5 grudnia (wtorek), g. 9.00, 11.45, 17.00, Scena NCK
<kup bilet>

SHREK JR. – Krakowska Akademia Musicalu
19 grudnia (wtorek), g. 9.00, 11.30 i 19.00, Scena NCK
<kup bilet>

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL