04.08.2019

Jubileusz Orkiestry Wieniawa z Kamilem Bednarkiem, Nataszą Urbańską i Sidneyem Polakiem

Jubileusz Orkiestry Wieniawa z Kamilem Bednarkiem, Nataszą Urbańską i Sidneyem Polakiem

Od 25 lat Wieniawa przełamuje stereotypowe oblicze orkiestr dętych w Polsce! Swoimi działaniami inspiruje inne zespoły do wychodzenia poza standardowe obszary poszukiwań. Łączy pokolenia, rodziny i lokalną społeczność tworząc wyjątkowy zespół.

Jubileusz jest świetną okazją, aby zaprezentować dorobek minionych lat. Motorem napędowym Orkiestry, jak i motywem przewodnim koncertu, jest wielopokoleniowość. Dlatego też zespół zaprasza do wspólnego koncertowania gwiazdy polskiej sceny muzycznej, które trafiają do różnych grup odbiorców, wpisując się w ideę łączenia pokoleń.

Co istotne Orkiestra Wieniawa to nie tylko zespół, ale i wielka muzyczna rodzina, skupiająca pokolenia muzyków: od tych najmłodszych – grających w Małej Wieniawie, po tych starszych i najstarszych – członków zespołu, rodziców i dziadków.

Orkiestra Wieniawa, mimo że jest zespołem niezawodowym, zachwyca poziomem muzycznym i oryginalnym podejściem do muzykowania. Zespół współpracował z wieloma wybitnymi artystami – Zbigniewem Wodeckim, Marią Sadowską, Mateuszem Ziółko, Kayah, Muńkiem Staszczykiem, Czesławem Mozilem, a także ze światowej sławy kompozytorami.

 

Niedziela, 04.08.2019, Scena NCK
godz. 18:00

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL