28.02.2017

Jaś i Małgosia – spektakl dla dzieci

Jaś i Małgosia – spektakl dla dzieci

Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana z Będzina

Rozśpiewana, roztańczona, bogata scenograficznie interpretacja klasycznej bajki braci Grimm, ze szczyptą dydaktyzmu i mnóstwem zabawy. Mali bohaterowie to rozbrykane rodzeństwo, które nie zawsze ma ochotę słuchać swoich rodziców, przez co szybko wpada w kłopoty. Z czasem dzieci przekonują się jednak, że zuchwałe zachowanie nie popłaca, podobnie zresztą jak beztroskie zabawy i łakomstwo.

W spektaklu pojawia się cała galeria barwnych postaci. Oprócz tytułowych bohaterów, można zobaczyć groźną Babę Jagę, a także sympatyczne Wiewiórki, a w roli narratorów i komentatorów wydarzeń scenicznych – bajkowe drzewa i przebiegłego kocura. Oprawa muzyczna i barwna scenografia dopełnia wrażeń, wciągając widza w fascynujący świat przygód. Spektakl jest łatwy w odbiorze, nawet dla bardzo małych widzów. Po takiej podróży dzieci jeszcze długo nucą piosenki ze spektaklu.

Czas trwania: 1 godz. 25min.( przerwą)

Spektakl dla dzieci od lat 3.

Reżyseria: Robert Dorosławski
Scenografia: Stanisław Kulczyk
Choreografia: Włodzimierz Kuca
Muzyka: Janusz Frączek
Teksty piosenek: Robert Dorosławski
Przygotowanie wokalne: Marzena Lamch-Łoniewska
Asystent reżysera: Karina Abrahamczyk-Zator
Obsada: Jacek Mikołajczyk, Dominika Dzierżęga/Ewa Zawada, Katarzyna Bała, Joanna Rząp, Agata Madejska, Agnieszka Raj-Kubat, Kamil Katolik, Edyta Dziura, Karol Kojkoł, Adam E. Kwa

Wtorek, 28.02.2017, Scena NCK
godz. 10:00

Bilet - 20 zł

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl