07.02.2015

„Ja nie znaju szto diełat” – spektakl Pracowni METAfizyczna

7 lutego 2015 (sobota), godz. 1800, studio KCC

„Punktem wyjścia w pracy nad spektaklem była sztuka Iwana Wyrypajewa pt. „Taniec Delhi”. Po wstępnej analizie tekstu tancerze zaczęli koncentrować się na wybranym przez siebie lub narzuconym z góry wątku, zagadnieniu, temacie, które ostatecznie zyskały wspólny mianownik narzucony przeze mnie. Obok pracy zespołowej tancerze wykonywali zadania indywidualne, często kontynuowane i rozwijane przez dłuższy czas. Nieadekwatność emocji do sytuacji, brak odpowiednich środków/narzędzi do wyrażenia uczuć, wypaczenia emocjonalne, emocjonalny patos skontrastowany z wewnętrzną pustką, wystudiowane reakcje, wyreżyserowane gesty…to materiał nad którymi pracowali tancerze, wykorzystując improwizację, studium przypadku i inne, także wymyślone przez siebie, metody. Spektakl jest dla nas próbą, zakłada otwartość na dalsze poszukiwania, nowe, także przestrzenne, interpretacje tematu”.
(Paweł Łyskawa)

Grupa STARSaków Pracowni METAfizyczna powstała z myślą o tancerzach, którzy ze względu na swoje życiowe decyzje nie mogą zawodowo związać się z tańcem, ale mimo to nadal pragną profesjonalnie rozwijać swoje taneczne umiejętności. Obok stałej pracy nad techniką tańca w wybranej grupie Pracowni METAfizyczna tancerze wspólnie z Pawłem Łyskawą pracują nad projektami artystycznymi. Obok działań ruchowych Grupa koncentruje się na pracy z tekstem, ze słowem oraz improwizacją ruchową, stanowiącą obok tekstu punkt wyjścia do budowania postaci, ale także struktur ruchowych, przenoszących tekst na poziom komunikacji niewerbalnej.
Indywidualne doświadczenie każdego z tancerzy staje się tutaj punktem wyjścia do budowania zbiorowej tożsamości grupy, która pracuje wspólnie od października 2013 roku.

cena biletów: 15 zł

informacje: www.krakowskiecentrumchoreograficzne.pl

Sobota, 07.02.2015

Informacje:

Krakowskie Centrum Choreograficzne
telefon: 12 644 02 66 wew. 20
e-mail: KCC@NCK.KRAKOW.PL