01/03/2019

Grupa Wokół Centrum zaprasza do… Pałacu Kultury w Warszawie!

Grupa Wokół Centrum zaprasza do… Pałacu Kultury w Warszawie!

Już 22 marca (piątek) Grupa Wokół Centrum zaprezentuje spektakl “spectral layers of movement” w ramach pierwszej w tym roku Sceny Tańca Studio* w Warszawie.

 

spectral layers of movement
ruch / muzyka / wizualizacje

pomysł: Marcin Janus, Grzegorz Kaliszuk
koncepcja: Marcin Janus, Grzegorz Kaliszuk, Grupa Wokół Centrum – Agata Moląg, Monika Świeca, Marta Wołowiec
tańczą: Monika Świeca, Marta Wołowiec, Dominika Wiak
media design: Grzegorz Kaliszuk/Wojciech Miler
muzyka: Marcin Janus

Interdyscyplinarny projekt łączący świat tańca, multimediów i dźwięku w wielowarstwowej instalacji interaktywnej, w której każdy z elementów jest równoznaczny. To spojrzenie na ruch przez pryzmat technologii i zabiegów technologicznych z muzyką i projekcjami interaktywnymi na żywo. Projekt stanowi osobliwe laboratorium zmieniając scenę w przestrzeń badań artystycznych. Motywem przewodnim jest ukazanie jakości ruchowych w warstwach projekcyjnych wypełnionych przetworzeniami, nawiązującymi swoim charakterem do różnych epok technologicznych, a w szczególności do kultury retro lat 80. i 90. ubiegłego wieku.

Spektakl został zakwalifikowany do selekcji finalnej w konkursie na prezentację w ramach Polskiej Platformy Tańca 2019.

spectral layers of movement from KrakowskieCentrumChoreograficzne on Vimeo.

 

22 marca 2019, g. 20.00, STUDIO teatrgaleria w Warszawie, Duża Scena
bilety: 20 zł (do nabycia w kasie STUDIO teatrgaleria oraz online www.teatrstudio.pl)

 

 

 

* Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce lub zagranicą. Cyklicznie, przez kilka dni w miesiącu STUDIO teatrgaleria jest przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdują się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

Projekt jest realizowany przez Instytut Muzyki i Tańca oraz STUDIO teatrgaleria przy wsparciu Biura Kultury m.st. Warszawy i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a odbędzie się w dniach 22-24 marca. Polecamy Waszej uwadze bogaty program tych trzech dni dostępny na stronie: https://www.teatrstudio.pl/pl/aktualnosci/scena-tanca-studio-2018