06.12.2017

GRUDNIOWY GOŚĆ – imprezy mikołajowe

GRUDNIOWY GOŚĆ – imprezy mikołajowe

Teatru Banasiów z Warszawy

 

Grudzień. Codziennie, po zachodzie słońca, kiedy niebo stawało się intensywnie niebieskie, na conocny spacer wyrusza niezwykła i magiczna rodzina. Tatuś Jaskrawość i mama Lśnienie pokazywali maleńkiej Iskiereczce miejsca gdzie, już za chwilę i samodzielnie, będzie musiała zapalić maleńkie lampeczki. One to oświetlą drogę i poprowadzą wprost do tych, którzy niecierpliwie czekają na niezwykłego i tajemniczego gościa. Trudne to zadanie i nie wolno się pomylić. Pomoże jej w tym Świetlik – on ma spis wszystkich, do których musi trafić grudniowy gość.

Na niebie lampeczki same układają się w piękną aleję, ale na ziemi? Wszystkie krzaczki są do siebie podobne, bardzo dużo drzew, można się łatwo zgubić. Najpierw złą drogą poszedł Świetlik i wpadł do norki, w której mieszka krasnoludek Odludek.  Iskiereczka bez Świetlika też pogubiła drogi.  Noc się niedługo skończy, a światełka jeszcze nie rozstawione.  A te, które udało się postawić kot Psot, tak dla zabawy, przestawia i miesza. A te, których kot nie zauważył, ptak Dziwak kradnie. Zrobił się taki bałagan, że nawet pory roku i miesiące się pogubiły. Kto posprząta ten bałagan? Może krasnoludek Odludek wreszcie zatęskni za grudniowymi świętami?

Czy Iskiereczka i Świetlik ustawią światełka?
Czy Iskiereczka wróci do swoich rodziców?
Czy Grudniowy Gość trafi do tych, którzy na niego czekają?
Czy wiemy po co zapalamy lampki na choince?

 

Scenariusz i reżyseria: Wojciech Banaś
Muzyka: Malwina Wochna

Podczas spektaklu publiczność dziecięca znakomicie się bawi śpiewając piosenki z aktorami występującymi w kolorowych strojach. Piękna muzyka, kolorowe dekoracje, przystrojona świątecznie choinka, popisy aktorskie – wszystko to tworzy niesamowity nastrój zimy i świąt.

Po spektaklu prezenty dla dzieci, zakupione przez opiekunów, rozdaje na scenie Święty Mikołaj.

Istnieje również możliwość zorganizowania imprez zamkniętych dla firm i instytucji – terminy do uzgodnienia. 

 

Sobota, 02.12.2017, Scena NCK
godz. 16:00

Wtorek, 05.12.2017, Scena NCK
godz. 09:00
godz. 11:30

Środa, 06.12.2017, Scena NCK
godz. 09:00
godz. 11:30

Bilet - 20 / 16 zł
Istnieje możliwość zorganizowania imprez zamkniętych dla firm i instytucji.

Biuro Organizacji Widowi
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL