06.09.2019

Czerwono-Czarni – koncert

Czerwono-Czarni – koncert

Legendy bigbitu w wyjątkowym koncercie na Scenie NCK!

 

Skład zespołu:

Wiesław Bernolak – gitara prowadząca, kierownik muzyczny zespołu. Jest pierwszym z prawdziwego zdarzenia, polskim gitarzystą wykonującym rock and rolla, na którego grze wzorowało się  w latach sześćdziesiątych pierwsze pokolenie bigbitowej młodzieży. Kompozytor i aranżer, grający w zespole w latach 1960-1965. Po odejściu z C-C grał w pierwszej polskiej rhytm and bluesowej supergrupie Polanie. Od wielu tworzy w Szwecji w polsko-szwedzkim zespole dixielandowym.

Tomasz Jaśkiewicz – gitara. Kojarzony przede wszystkim z zespołami Czesława Niemena (Akwarele, Enigmatic, grupa Niemen), ale również muzyk Czerwono-Czarnych w 1966 roku. Obecnie gra w zespole Stanisława Soyki. Autor słynnej solówki gitarowej w utworze „Dziwny jest ten Świat”.

Wojciech Rapa – gitara basowa, śpiew. Znany szczeciński muzyk bluesowy, grający w Czerwono-Czarnych od czasu reaktywacji zespołu w roku 2004.

Ryszard Poznakowski – instrumenty klawiszowe, śpiew, konferansjer zespołu. Muzyk i kompozytor, autor muzyki wielu przebojów, kojarzony z zespołem Trubadurzy. W latach 1966-1967 organista i kierownik muzyczny Czerwono –Czarnych.

Andrzej Ibek – instrumenty klawiszowe. Krakowski akcent Czerwono-Czarnych. Krakowianin, grający w przeszłości w wielu polskich zespołach muzycznych (Szwagry, Dżamble, Wiślanie 69, Burano&Leskerom, Bemibek). W zespole od 2014 r.

Zbigniew Bizoń – saksofon. Muzyk i kompozytor grający w Czerwono-Czarnych w latach 1963 – 1966. Kompozytor wielu przebojów grupy, w tym znakomitego standardu „Nie wiem, czy to warto”, znanego z interpretacji Katarzyny Sobczyk. Lider znanego przed laty zespołu Stan Borys i Bizony.

Jan Knap – perkusja. Legenda zespołu i polskiego rock and rolla. Muzyk C-C w latach 1961 -1966. Absolwent średniej szkoły muzycznej w Krakowie, do której uczęszczał z takim sławami polskiego jazzu jak Andrzej Dąbrowski, Wojciech Karolak, czy Zbigniew Namysłowski.

 

Z zespołem zaśpiewają gościnnie:

Danuta Błażejczyk – piosenkarka i wokalistka jazzowa, laureatka nagród na festiwalach w Opolu, Bratysławie i Rostocku. Współpracowała z orkiestrą Alex Band oraz muzykami jazzowymi, Andrzejem Jagodzińskim, Henrykiem Miśkiewiczem. Jest prezesem Fundacji Apetyt na Kulturę zajmującej się promowaniem młodych artystów. W jej wykonaniu usłyszymy największe przeboje zespołu z repertuaru Katarzyny Sobczyk i Heleny Majdaniec.

Agnieszka Wajs – aktorka scen śląskich teatrów i wokalistka. Znana z brawurowo wykonanej roli Karin Stanek w monodramie pod tym samym tytułem. Zaśpiewa największe przeboje Karin Stanek.

Michał Gasz – laureat „Szansy na sukces”, gdzie wykonał brawurowo „Papierowe ptaki” – utwór z repertuaru Krystyny Prońko. Na co dzień występuje w projektach Piotra Rubika, śpiewał również z Krystyną Prońko, Majką Jeżowską czy Anną Jurksztowicz. Zaprezentuje utwory z repertuaru Macieja Kossowskiego i Michaja Burano.

Piątek, 06.09.2019, Scena NCK
godz. 19:00

Bilet - 40 / 30 zł

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL