Czerwono-Czarni – koncert
Czerwono-Czarni – koncert
Legendy bigbitu w wyjątkowym koncercie na Scenie NCK!
Skład zespołu:
Wiesław Bernolak – gitara prowadząca, kierownik muzyczny zespołu. Jest pierwszym z prawdziwego zdarzenia, polskim gitarzystą wykonującym rock and rolla, na którego grze wzorowało się w latach sześćdziesiątych pierwsze pokolenie bigbitowej młodzieży. Kompozytor i aranżer, grający w zespole w latach 1960-1965. Po odejściu z C-C grał w pierwszej polskiej rhytm and bluesowej supergrupie Polanie. Od wielu tworzy w Szwecji w polsko-szwedzkim zespole dixielandowym.
Zbigniew Bizoń – saksofon. Muzyk i kompozytor grający w Czerwono-Czarnych w latach 1963 – 1966. Kompozytor wielu przebojów grupy, w tym znakomitego standardu „Nie wiem, czy to warto”, znanego z interpretacji Katarzyny Sobczyk. Lider znanego przed laty zespołu Stan Borys i Bizony.
Andrzej Ibek – instrumenty klawiszowe. Krakowski akcent Czerwono-Czarnych. Krakowianin, grający w przeszłości w wielu polskich zespołach muzycznych (Szwagry, Dżamble, Wiślanie 69, Burano&Leskerom, Bemibek). W zespole od 2014 r.
Tomasz Jaśkiewicz – gitara. Kojarzony przede wszystkim z zespołami Czesława Niemena (Akwarele, Enigmatic, grupa Niemen), ale również muzyk Czerwono-Czarnych w 1966 roku. Obecnie gra w zespole Stanisława Soyki. Autor słynnej solówki gitarowej w utworze „Dziwny jest ten Świat”.
Jan Knap – perkusja. Legenda zespołu i polskiego rock and rolla. Muzyk C-C w latach 1961 -1966. Absolwent średniej szkoły muzycznej w Krakowie, do której uczęszczał z takim sławami polskiego jazzu jak Andrzej Dąbrowski, Wojciech Karolak, czy Zbigniew Namysłowski.
Ryszard Poznakowski – muzyk, kompozytor, jedna z bardziej rozpoznawanych osób w polskiej muzyce rozrywkowej. Absolwent PWSM w Gdańsku w klasie fagotu. Zaczynał karierę muzyka rozrywkowego w gdańskim zespole Tony. W latach 1965 – 1967 grał na fortepianie i organach w Czerwono-Czarnych. Pełnił też funkcję kierownika muzycznego tego zespołu. Dla solistów C-C, Katarzyny Sobczyk, Karin Stanek, Jacka Lecha czy Toni Keczera skomponował wiele utworów. Po odejściu z C-C związał się na długie lata, z Trubadurami, dla których napisał muzykę do większości wykonywanych przez nich piosenek. Prowadził również grupę Wiatraki, której solistami byli Kasia Sobczyk i Henryk Fabian. Skomponował wiele utworów m. in. dla Krzysztofa Krawczyka, Alicji Majewskiej, Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Dąbrowskiego, Wojciecha Gąssowskiego i Andrzeja Zauchy. W dzisiejszych Czerwono – Czarnych, tak jak dawniej gra na organach Hammonda, keyboardzie, śpiewa własne utwory i pełni rolę konferansjera.
Wojciech Rapa – gitara basowa, śpiew. Znany szczeciński muzyk bluesowy, grający w Czerwono-Czarnych od czasu reaktywacji zespołu w roku 2004.
Filip Kolasiński – 18 letni, młody saksofonista ze Sztokholmu. Uczeń legendarnego saksofonisty Czerwono – Czarnych, Zbigniewa Bizonia. Ma za sobą występy w klubach jazzowych w Szwecji, jak również w Polsce. Sporym sukcesem jest zajęcie drugiego miejsca na festiwalu jazzowym w Częstochowie w 2018 roku. W nowohuckim koncercie wystąpi u boku swojego profesora Zbigniewa Bizonia, jako gość zespołu. Jak widać na tym przykładzie, Czerwono – Czarni tak, jak i przed laty wciąż szukają „młodych talentów”.
Z zespołem zaśpiewają gościnnie:
Danuta Błażejczyk – piosenkarka i wokalistka jazzowa, laureatka nagród na festiwalach w Opolu, Bratysławie i Rostocku. Współpracowała z orkiestrą Alex Band oraz muzykami jazzowymi, Andrzejem Jagodzińskim, Henrykiem Miśkiewiczem. Jest prezesem Fundacji Apetyt na Kulturę zajmującej się promowaniem młodych artystów. W jej wykonaniu usłyszymy największe przeboje zespołu z repertuaru Katarzyny Sobczyk i Heleny Majdaniec.
Natalia Pastewska – piosenkarka i wokalistka jazzowa, zaczynała karierę estradową w Szczecinie. Jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Skończyła również iberystykę i filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim. Z Czerwono – Czarnymi współpracuje nieprzerwanie od 2004 roku, kiedy to zespól został reaktywowany, po wielu latach nieobecności na polskiej scenie muzycznej. W jej wykonaniu usłyszymy utwory z repertuaru Katarzyny Sobczyk.
Agnieszka Wajs – aktorka teatralna, wokalistka i prezenterka telewizyjna młodego pokolenia związana z teatrami śląskimi. W pamięci śląskiej widowni zapisała się znakomitą rolą Karin Stanek w monodramie pod tym samym tytułem. Właśnie tam została wypatrzona przez ówczesnego menadżera Czerwono-Czarnych, Piotra Puławskiego i natychmiast zaproszona na trasę koncertową zespołu. Z Czerwono-Czarnymi występuje nieprzerwanie od 2013 r., śpiewając utwory z repertuaru Karin Stanek. Można też śmiało powiedzieć na przykładzie Agnieszki, że Czerwono-Czarni, tak jak przed laty, z wielkim powodzeniem wciąż szukają „młodych talentów”.
Michał Gasz – laureat „Szansy na sukces”, gdzie wykonał brawurowo „Papierowe ptaki” – utwór z repertuaru Krystyny Prońko. Na co dzień występuje w projektach Piotra Rubika, śpiewał również z Krystyną Prońko, Majką Jeżowską czy Anną Jurksztowicz. Zaprezentuje utwory z repertuaru Macieja Kossowskiego i Michaja Burano.
ORGANIZATOR:
SPONSOR:
Piątek, 06.09.2019, Scena NCK
godz. 19:00
Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL