10.12.2023

“Contact families show” – spektakl dla rodzin z dziećmi

“Contact families show” – spektakl dla rodzin z dziećmi

Choreograficzny performans dla rodzin przygotowany w trakcie procesu warsztatowego z dziećmi w wieku 1,5-10 lat oraz ich opiekunami. Podczas tych spotkań członkowie grupy poznawali twórczość współczesnych choreografów, improwizowali, pracowali, ucząc się metodą Contakids i innych praktyk somatycznych, ale przede wszystkim rozpoznawali swoje własne potrzeby ruchowe w zabawie, która angażowała zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Choreografia składa się z działań, których kolejność jest wynikiem losowych wyborów uczestników dokonywanych w trakcie dziania się performansu, dzięki czemu pojawia się dużo miejsca na improwizację, a spotkanie jest unikatowe i niepowtarzalne. Intensywność zaangażowania się zależy od każdego indywidualnie – chcieliśmy wykreować przestrzeń demokratyczną i swobodną, w której każda aktywność (a także jej brak) jest akceptowana.

Realizacje Anna Wańtuch kierowane są do rodzin z małymi dziećmi. Jej akcje twórcze wykorzystują eksperymenty taneczne, które służą pielęgnowaniu więzi i relacji. W ten sposób tworzy się przestrzeń wypełniona tańcem, radością, bliskością i wspólną zabawą. Atmosfera ta udziela się także widowni, która jeśli tylko chce, może uczestniczyć w widowisku lub zainspirować się do własnych poszukiwań. Świetnie przyjęty Contact Families Show, który został zaprezentowany w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu, eksplorował możliwości formatu on-line, udowadniając, że także przed ekranami można cieszyć się z bycia razem.

Spektakl dedykowany rodzinom z dziećmi w każdym wieku.
Aktywny udział i działania na scenie zalecane dla dzieci 2+, mniejsze dzieci będą mogły się zaadaptować z pomocą opiekunów. W trakcie spektaklu wykorzystywana jest muzyka elektroniczna wykonywana na żywo.
czas trwania – 60 minut

choreografia i reżyseria – Anna Wańtuch
muzyka – Franciszek Araszkiewicz
konsultacje twórcze – Justyna Czarnota
data premiery– 12.12.2020
obsada: Anna Grabara, Alicja Kaczmarczyk, Irena Kaczmarczyk, Tomasz Kaczmarczyk, Magdalena Kopeć, Julian Mizerski, Marcin Świątek, Rafał Świątek, Sara Świątek, Szymon Świątek, Monika Zamojska-Świątek, Marta Mietelska-Topór, Tomasz Topór, Rita Topór, Liwia Topór, Anna Wańtuch, Felicja Wańtuch, Filip Wańtuch, Ludmiła Wańtuch, Wincenty Wańtuch, Franciszek Araszkiewicz

Spektakl powstał w ramach Stypendium Twórczego Miasta Krakowa.
Wydarzenie organizowane przez Fundację Crush On Trash w ramach zadania publicznego WCIELENIA_Kraków tańczy! vol.1 współfinansowanego ze środków Miasta Krakowa.

Niedziela, 10.12.2023, Studio KCC
godz. 11:00

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL