13.07.2014

„Cicindela” Krakowski Teatr Tańca

cicindela

10, 11, 12 i 13 lipca, Krakowski Rynek (od strony Kościoła Św. Wojciecha)
10 i 11 lipca – godz. 16.00, 12 i 13 lipca – godz. 17.00

Serdecznie zapraszamy na 27. Ulicę – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych! W ramach tegorocznej edycji Krakowski Teatr Tańca zaprezentuje spektakl „Cicindela” – po raz pierwszy w wersji ulicznej.

 

„Cicindela” Krakowski Teatr Tańca
cicindela
*Cicindele – owady z rzędu chrząszczy, z rodziny trzyszczy, będące zajadłymi drapieżnikami. Poruszają się krótkimi skokami, największą sprawność osiągają w trakcie upału.
Charakteryzują się dziwnym sposobem ucieczki: odlatują, odwracają się i czekają na oprawcę, wyciągając go w ten sposób w głąb pustyni. Oprawcy stają się ofiarami, padają z głodu i wyczerpania. Cicindele żywią się nimi. Na pierwszy rzut oka ich sylwetki są pełne wdzięku. W rzeczywistości posiadają jednak ostre szczęki i są tak okrutne, że pożerają się nawet wzajemnie.

muzyka: Yann Tiersen, Lisa Gerrard, Bill Withers (wykonanie: Eva Cassidy), Jacaszek & Miłka
choreografia, scenografia: Eryk Makohon
występują: Agata Syrek, Paweł Łyskawa

(…) Bezdźwięczny krzyk radości przeszywa gęste, palące powietrze. Zachłannie zaspokajane pragnienie, żarłocznie zajadana pustka pieką w przełyku trucizną zwycięstwa, które musi być klęską. Podium na zawsze zostanie puste. O szczęściu nasycenia nikt nie opowie. Pożądanie odrodzi się, by nakręcać wciąż na nowo spiralę destrukcyjnej namiętności pełni. Cicindela przypomina, że u podstaw życiowej aktywności leży zawsze odczucie braku i mglista obietnica całkowitego spełnienia. Dla tej iluzji się walczy, pozuje, pożera. A kiedy już się wydaje, iż ma się ją na wyciągnięcie ręki, fatamorgana znika, odbijając się głuchym echem sarkastycznego śmiechu. Wytracone tempo energetyzującego ruchu zwiastuje koniec, który zawsze postępuje krok w krok za wypełniającym się stopniowo niedosytem.
(B. K.)

Zobacz film: http://youtu.be/pdb72VslpkY

więcej informacji: http://teatrkto.pl/pl/spektakle/cicindela,237.html

 

Czwartek, 10.07.2014

Piątek, 11.07.2014

Sobota, 12.07.2014

Niedziela, 13.07.2014