18.05.2016

Armenia. Relacja z wyprawy i autorski pokaz zdjęć Kasi Pustelny – Szewczyk i Marka Szewczyka – Klub Podróżników Navigator

Armenia. Relacja z wyprawy i autorski pokaz zdjęć Kasi Pustelny – Szewczyk  i Marka Szewczyka

Kaukaz odwiedziliśmy w maju 2014 roku. Naszym głównym celem była Gruzja, ale to Armenia skradła nasze serce i zachwyciła nas ogromnie. Na naszej prezentacji pokażemy niesamowite chaczkary z Noratus, zabierzemy Was wiszącym mostem do skalnego miasta Khndzoresk, polecimy na Skrzydłach Tatewu (najdłuższą kolejką na świecie). Odwiedzimy najpiękniejsze klasztory i stolicę nazywaną Paryżem wschodu.

Wstęp wolny!

 

Kasia Pustelny-Szewczyk – matka i żona uzależniona od podróżowania. Zawodowo spełnia się jako audiolog. Nie potrafi zasnąć spokojnie, jeśli nie ma kupionego biletu na kolejną podróż. Do historii przeszło hasło rzucone lata temu w pociągu, w drodze do Brukseli: „Marku, jedźmy gdzieś!”.
Ulubiony moment podróży, to otwieranie drzwi domu po powrocie z drugiego końca świata, bo, jak sama często powtarza, jest mimo wszystko domatorką i podróżuje by się nieustająco utwierdzać w tym przekonaniu.

Marek Szewczyk – ojciec, mąż, podróżnik, kucharz i programista… a z wykształcenia fizyk i astronom. W tej właśnie kolejności, bo jest przekonany, że to nie dyplomy, uczelnie i miejsca pracy definiują człowieka. Pytania o sens życia przestał zadawać gdy w czerwcu 2012 roku pojawiła się na świecie córka Malwina, kompletna odpowiedź na wszelkie pytania egzystencjalne.
Ulubiony moment podróży, to chwila gdy samolot odrywa się od ziemi, gdzieś w tyle zostają troski dnia codziennego i zaczyna się prawdziwa przygoda.

Razem już 10 lat, choć znają się od 16stu. Połączyły ich studia na Wydziale Fizyki UJ i wspólne pasje. Na początku podróżująca para, potem małżeństwo, a obecnie 3-osobowa rodzina. Od ponad 5ciu lat opisują swoje podróże na blogu Kasai.eu, starając się inspirować wszystkich do poznawania świata i siebie poprzez podróżowanie oraz udowadniając sobie i innym, że z dzieckiem też się da wyruszyć w świat.

 

Środa, 18.05.2016, Sala kameralna
godz. 18:00

Wstęp wolny

Dział Oświatowy
telefon: 12 6440266 wew.35
e-mail: oswiatowa@nck.krakow.pl