13.10.2013

Anita Lipnicka

anita lipnicka

13 października 2013 r. (niedziela), godz. 1900
sala teatralna

Od kilku miesięcy Anita Lipnicka pracuje nad swoim solowym albumem. Będzie to już piąta płyta w dorobku artystki, jednocześnie pierwsza od ponad 10 lat nagrana w całości w języku polskim. Krążek ma zawierać kilkanaście autorskich kompozycji Lipnickiej, oraz trzy piosenki powstałe przy współudziale Johna Portera.

 

 

13 października 2013 r. (niedziela), godz. 1900, sala teatralna

anita lipnickatrasa koncertowa promująca album
„Vena Amoris”

Od kilku miesięcy Anita Lipnicka pracowała nad swoim solowym albumem. Jest to już piąta płyta w dorobku artystki, jednocześnie pierwsza od ponad 10 lat nagrana w całości w języku polskim. Krążek zawiera kilkanaście autorskich kompozycji Lipnickiej, oraz trzy piosenki powstałe przy współudziale Johna Portera. Lipnicka zdradza, że projekt jest wypadkową jej fascynacji muzycznych ostatnich lat i utrzymany będzie w dość surowym, akustycznym klimacie, charakterystycznym dla nurtu „indie”.

Anita Lipnicka – początkowo związana z legendarną grupą Varius Manx, z którą nagrała dwie płyty: Emu i Elf. Oba albumy okazały się wielkim sukcesem komercyjnym i na trwałe wpisały się w poczet „klasyków” polskiej popkultury. W 1996 roku opuściła grupę i z powodzeniem kontynuowała karierę solową wydając kolejno trzy albumy pod własnym nazwiskiem (dwa z nich zostały nagrane w Anglii z udziałem tamtejszych muzyków sesyjnych).
W 2002 roku artystka zawiesiła działalność solową i przez wiele lat współpracowała z Johnym Porterem.
 

bilety:60 zł

Zamówienia i informacje:
tel. 517 248 619, 12 644 24 81
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl
KASA czynna: poniedziałek-piątek w godz. 830-2000 oraz na godzinę przed koncertem

{bilet}{/bilet}

Aneta Lipnicka w Dzień Dobry TVN

Aneta Lipnicka w programie Pytanie na śniadanie

http://www.youtube.com/watch?v=GFsZ5DkqwK8

Niedziela, 13.10.2013