29.11.2013

Adam Łapacz – Kaczmarskiego Szkice Słowem cz. II

image

29 listopada 2013 r. (piątek), godz. 1900
sala 4, bud. C

Adam Łapacz swoje artystyczne życie prawie całkowicie poświęcił promowaniu twórczości Mistrza – Jacka Kaczmarskiego. Interpretacje utworów, poparte są ogromnymi umiejętnościami technicznymi i warsztatem muzycznym. Wykonania, najczęściej kanoniczne, nie są jednak pozbawione rysu indywidualizmu i, co szczególnie ważne, pasji.

 

29 listopada 2013 r. (piątek), godz. 1900, sala 4, bud. C

 

imageW czerwcu bieżącego roku Adam Łapacz zaproponował Państwu koncert oparty na tekstach ekfrastycznych autorstwa Jacka Karczmarskiego, czyli tych pisanych do obrazów i o obrazach wielkich mistrzów polskiego i światowego malarstwa, zatytułowany Kaczmarskiego Szkice Słowem, z zaznaczeniem, że jest to preludium do większego projektu muzyczno-literacko-malarskiego. Już wówczas myśleliśmy o dalszym ciągu tych ekfrastycznych poszukiwań. Dziś proponujemy Państwu część drugą Kaczmarskiego Szkiców Słowem w wykonaniu Adama Łapacza. Tym razem program oparty będzie w całości na tekstach Jacka Kaczmarskiego, które stały się inspiracją do stworzenia obrazów przez studentów krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych i nie tylko… Próba przeniesienia na płótno myśli zawartych w tekstach Mistrza, odczuć własnych związanych z muzyką, jest zadaniem niełatwym. Jak to się udało młodym malarzom będziecie się Państwo mogli przekonać w trakcie koncertu, któremu towarzyszyła będzie wystawa wspomnianych prac. Połączenie malarskich poszukiwań młodych artystów, z tekstami Jacka Kaczmarskiego w świetnym wykonaniu Adama Łapacza daje gwarancję udanego kulturalnego wieczoru w Nowohuckim Centrum Kultury. Zapraszamy serdecznie.

Adam Łapacz jako interpretator pieśni Kaczmarskiego zyskał uznanie, poparte licznymi zdobytymi nagrodami czy uczestnictwem w festiwalach twórczości autora „Murów”, podczas których występował m. in. z Przemysławem Gintrowskim, czy Jackiem Kowalskim (m.in.: IV Festiwal Piosenek Jacka Karczmarskiego „Źródło wciąż bije” Bydgoszcz 2009 – z rąk Patrycji Kaczmarskiej otrzymał Nagrodę Specjalną za swą propagatorską działalność, Bydgoszcz 2013 – II nagroda w kategorii solista; coroczne koncerty „Źródło. Przyjaciele śpiewają Jackowi Kaczmarskiemu”; Festiwal „Muzyczne Perły” Warszawa 2011; koncert „Artyści o Smoleńsku” Wrocław 2012). Artystycznie związany jest z kilkoma miastami m.in. Warszawą, gdzie mieszka, Wrocławiem i Krakowem. Bywa częstym gościem Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego, corocznego krakowskiego wydarzenia muzyczno-kulturalnego pt. „kaczmarski underground” i in.

Bilety: 15 zł (przedsprzedaż) 20 zł (w dniu koncertu)

 

Zamówienia i informacje: Biuro Organizacji Widowni,
tel. 517 248 619, 12 644 24 81
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl
KASA czynna: poniedziałek-piątek 8.30-20.00
oraz na godzinę przed koncertem, tel. 517 248 619

plakat

Piątek, 29.11.2013