12/04/2018

3. edycja Budżetu Obywatelskiego województwa małopolskiego

3. edycja Budżetu Obywatelskiego województwa małopolskiego

W tym roku Zarząd Województwa przekaże na realizację projektów Małopolan aż 8 milionów złotych!

Budżet obywatelski pozwala mieszkańcom Województwa decydować o tym na co wydać pieniądze. Mieszkańcy mogą nie tylko wybierać zadania, które mają być zrealizowane, ale sami zostać autorami projektów. Dzięki poprzednim edycjom Budżetu zrealizowano min. takie pomysły jak: prom pływający między Piekarami a Tyńcem, stojaki rowerowe inspirowane pismem Wyspiańskiego czy całodobowy książkomat przy bibliotece wojewódzkiej na ul. Rajskiej w Krakowie.

Chcesz, aby twój projekt dołączył do tego grona? Wypełnij wniosek i zgłoś swój pomysł! Na przełomie kwietnia i maja odbędzie się szereg otwartych warsztatów, podczas których eksperci pomogą poprawnie wypełnić formularz, sprawdzić zgodność pomysłów z regulaminem Budżetu Obywatelskiego, wymaganiami formalnymi i prawnymi.
Dobry pomysł na projekt to jedno. Równie ważne jest właściwe wypełnienie wniosku. Dlatego zachęcam do udziału w warsztatach, które są dobrą okazją do tego, aby porozmawiać z ekspertami, dowiedzieć się jak poprawnie zgłosić zadanie, by bez problemu przeszło niezbędne weryfikacje i trafiło na listę projektów poddanych pod głosowanie 
– przekonuje Grzegorz Lipiec z zarządu województwa małopolskiego

Krakowskie warsztaty pisania wniosków odbędą się 21 maja 2018 r., od godziny 17.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej (ul. Rajska 1, sala konferencyjna nr 53)

 

Terminarz 3. edycji Budżetu Obywatelskiego:

kwiecień – maj 2018 r. spotkania informacyjne i warsztaty pisania wniosków
7 maja – 6 czerwca 2018 r. zgłaszanie wniosków do Budżetu Obywatelskiego
czerwiec – sierpień 2018 r. weryfikacja wniosków, najpóźniej 31 sierpnia zostanie podana lista zaakceptowanych wniosków
10 września – 5 października 2018 r. głosowanie
listopad 2018 r. ogłoszenie zwycięskich projektów

Więcej informacji: