16/08/2021

3… 2… 1… TANIEC! – WYNIKI konkursu choreograficznego

3… 2… 1… TANIEC! – WYNIKI konkursu choreograficznego

W niedzielę, 15 sierpnia 2021 r., poznaliśmy wyniki 10. edycji konkursu choreograficznego 3…2…1…TANIEC! – wydarzenia, które zakończyło trwający cały tydzień Krakowski Festiwal Tańca.

Konkurs  to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego prezentowane są krótkie formy solowe, duety i tria oparte na szeroko rozumianej technice tańca współczesnego. Wyróżnikiem konkursu jest system przyznawania nagród – każdy juror bez konsultacji z pozostałymi członkami jury przyznaje dwie indywidualne nagrody dla dwóch prezentacji. Impreza jest otwarta dla publiczności, która również przyznaje swoją nagrodę (kolektywnie, w drodze głosowania).

W 2021 Jurorami 3…2…1…TANIEC! byli Wojciech Klimczyk, Iwona Olszowska i Weronika Pelczyńska, którzy przyznali następujące nagrody:

Iwona Olszowska – I NAGRODA
nagroda indywidualna w wysokości 500 euro za pracę „horyzont zdarzeń” w choreografii Macieja Kuźmińskiego i wykonaniu Moniki Witkowskiej oraz Omara Karabuluta „Za połączenie metafory, symbolu, rytuału fizykalności i otwarcie wielopoziomowej interpretacji oraz wprowadzenie oberkowo-derwiszowego transu.”

Iwona Olszowska – II NAGRODA
nagroda indywidualna w wysokości 300 euro za pracę „102 i pół” w choreografii i wykonaniu Magdaleny Kowali i Joanny Woźnej „Za indywidualny język ruchu i styl choreograficzny. Za sposób operowania gestem, tworzenie atmosfery i narracji.”

Weronika Pelczyńska – I NAGRODA
nagroda indywidualna w wysokości 500 euro za pracę „exit” w choreografii i wykonaniu Marcina Miętusa „Za umiejętne przekierowanie uwagi widza, sceniczny pesymizm oraz konsekwencję w poszukiwaniu formy “exit””

Weronika Pelczyńska – II NAGRODA
nagroda indywidualna w wysokości 300 euro za pracę „Massa” w choreografii Avery Gerhardt i wykonaniu Indii Hobbs „Za poruszenie ważnego tematu i choreograficzną odwagę do jego podjęcia.”

Wojciech Klimczyk – I NAGRODA
nagroda indywidualna w wysokości 500 euro za pracę „Figa” w choreografii i wykonaniu Igi Włodarczyk „Za muzyczność, dramaturgiczne niuanse, mikrochoreografię, uwagę i konsekwencję. I za własny język…”

Wojciech Klimczyk – II NAGRODA
nagroda indywidualna w wysokości 300 euro za pracę „SOLO TEN” w choreografii i wykonaniu Marcina Motyla „Za wykreowanie świata, z którego jeszcze tak wiele można wydobyć, który, oczyszczony z obcych naleciałości, przemówić może w pełni własnym językiem.”

NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI otrzymała Iga Włodarczyk za pracę „Figa”.

Serdecznie gratulujemy!

fot. Klaudyna Schubert