05.02.2020

„Tuwim dla dzieci” – spektakl dla dzieci

„Tuwim dla dzieci” – spektakl dla dzieci

Teatr Miejski z Gliwic

spektakl w ramach Festiwalu Teatrów dla Dzieci 2020

 

Julian Tuwim to jeden z tych kilku polskich poetów, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Śmiało można go też nazwać twórcą familijnym, wywołującym pozytywne emocje i serwującym dużą porcję dobrego humoru. Wiersze Tuwima towarzyszą nam w edukacji, rozwoju i dojrzewaniu. Jego bohaterowie są wyraziści, problemy adekwatne do wieku odbiorcy, a lekkość i najwyższa jakość literacka utworów sprawia, że stają się one znakomitym materiałem do teatralnych zabaw. Znajdziemy tu zarówno małe „prawdki” życiowe jak i wielkie życiowe prawdy, dlatego na pewno nikogo nie trzeba będzie przekonywać że tę literaturę trzeba i powinno się w teatrze dla najmłodszych pokazywać.

„Tuwim dla dzieci” Teatru Miejskiego w Gliwicach to kompilacja znanych, mniej znanych i zupełnie zapomnianych wierszy dla dzieci autorstwa znakomitego poety. To spektakl wypełniony muzyką, podczas którego widzowie będą – dosłownie! – wciągani w teatralną przygodę. Zabieramy was do czarodziejskiego gabinetu poety, w którym słowa, rymy i wiersze ubrane zostaną w bogatą plastykę teatru masek, lalek i cieni.

Wierzymy, że przez chwilę dorośli przypomną sobie jak cudownie jest być dzieckiem, a dzieci zrozumieją, że dzieckiem jest być najcudowniej.

 

Scenariusz i reżyseria: Jerzy Jan Połoński
Muzyka: Łukasz Damrych, Piotr Nazaruk
Aranżacje: Łukasz Damrych
Scenografia i kostiumy: Joanna Martyniuk
Choreografia: Michał Cyran
Przygotowanie wokalne: Karolina Bugla-Ćwil

Obsada: Maciej Piasny oraz gościnnie: Iga Bancewicz, Tosia Federowicz, Anna Maria Moś, Rafał Domagała, Cezary Jabłoński

 

Spektakl dla dzieci od 5 roku życia.

Czas trwania: 60 minut

Środa, 05.02.2020, Scena NCK
godz. 11:00

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL