13.01.2015

Salon Literacko Muzyczny 68

salon logo

13 stycznia 2015 r. (wtorek), godz. 1800
sala teatralna

Kinga Rataj jest jednym z najciekawszych odkryć wokalnych w Polsce w ostatnich siedmiu latach. Niejednokrotnie występowała obok najbardziej znamienitych osobowości polskiej sceny, by wymienić choćby Joannę Słowińską, Jorgosa Skoliasa, Janusza Radka, Grzegorza Turnaua, Kubę Badacha, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Joao de Sousa i wielu innych…

 

13 stycznia 2015 r. (wtorek), godz. 1800, sala teatralna

salon logoWieczór sześćdziesiąty ósmy

 

Stolik Literacki
„Przychodzę z listkiem bukowym”
wieczór autorski Barbary Krężołek-Paluchowej

Stolik Muzyczny
„Lisbon story” – recital Kingi Rataj
Marek Bazela – fortepian

Prowadzenie: Basia Stępniak-Wilk

http://www.youtube.com/watch?v=KfLhCPtUeJ0

Kinga Rataj jest jednym z najciekawszych odkryć wokalnych w Polsce w ostatnich siedmiu latach. Niejednokrotnie występowała obok najbardziej znamienitych osobowości polskiej sceny, by wymienić choćby Joannę Słowińską, Jorgosa Skoliasa, Janusza Radka, Grzegorza Turnaua, Kubę Badacha, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Joao de Sousa i wielu innych… W 2006 roku w Krakowie zdobyła Główną Nagrodę oraz Nagrodę Prezesa TVP za Najciekawszy Debiut na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Jest Laureatką Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, Drugiego Festiwalu Twórczości Marka Grechuty „Korowód” a także dwukrotnie zwyciężyła w legendarnym konkursie w krakowskiej Rotundzie „Śpiewać każdy może”. Dwukrotnie występowała w ramach Międzynarodowego Festiwalu Ballady Europy w Niepołomicach. W 2010 roku w koncercie finałowym „Klimaty” zaśpiewała obok Anny Marii Jopek i zespołu Mikroklimat, a już rok później pokazała się z koncertem pieśni portugalskich, który wzbudził zachwyt wśród publiczności Krakowa, Warszawy, Gdańska i wielu innych miast. Również w 2011 roku koncert „Tudo isto é fado”, został niezwykle entuzjastycznie przyjęty podczas Festiwalu „Etniczne Inspiracje” w Warszawie, podczas X Festiwalu Musica Sacra Musica Profana w Długiej Goślinie , Letniego Festiwalu Teatru Słowackiego Scena Przy Pompie w Krakowie, a także warszawskiego Festiwalu ArtPark 2012. Kinga Rataj, krakowianka z sukcesem brała udział w wielu ważnych projektach muzycznych m.in.:
XXII Ogólnopolskich Gliwickich Spotkaniach Teatralnych, w ramach Letniego Sezonu Artystycznego Teatru Polskiego w Szczecinie, Festiwalu Cracovia Sacra 2011, III Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej 2007, czy też w spotkaniach jako wykonawca pieśni Zygmunta Koniecznego, obok samego Mistrza, premierach wybitnego poety Józefa Barana. W portugalskich pieśniach FADO prezentuje takie opanowanie języka portugalskiego, że brana jest za rodowitą Portugalkę, czym wprawiła w zachwyt licznie zebraną portugalską publiczność podczas I Międzynarodowego Kongresu Luzytanistów w Krakowie we wrześniu 2013 roku.

salon plakat


wstęp wolny

Informacje: Dział Oświatowy, pok. 209 A
tel. 12 644 02 66 wew. 36
e-mail: sek@nck.krakow.pl

 


Salon Literacko Muzyczny został stworzony w celu promowania ważnych i wartościowych zjawisk kulturalnych. Raz w miesiącu na scenie sali teatralnej odbywa się spotkanie z autorami i wydawcami książek oraz artystami sceny muzycznej.

 

 

Wtorek, 13.01.2015