22.03.2015

Energy Band z Krystyną Prońko

baton kup bilet

22 marca 2015 (niedziela), godz. 1900
sala teatralna

Krystyna Prońko jest absolwentką Akademii Muzycznej Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, w Katowicach (1979). Amatorską pracę artystyczną rozpoczęła od rodzinnego zespołu „Refleks” w którym grali jej bracia Piotr na saksofonie i Wojtek na gitarze basowej i skrzyknięci, muzykujący koledzy, w Gorzowie Wlkp. Z tym zespołem była nagradzana na Festiwalu Awangardy Bitowej w Kaliszu w 1968 i 1969 r. Po rozpadnięciu się zespołu 1970 r. otrzymała zaproszenie do pracy w chórku towarzyszącym Czesławowi Niemenowi.

 

22 marca 2015 (niedziela), godz. 1900, sala teatralna

„Przeboje świata”

koncert Energy Puma Band z KRYSTYNĄ PROŃKO
pod dyrekcją Katarzyny „Pumy” Piaseckiej

Krystyna Prońko jest absolwentką Akademii Muzycznej Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, w Katowicach (1979). Amatorską pracę artystyczną rozpoczęła od rodzinnego zespołu „Refleks” w którym grali jej bracia Piotr na saksofonie i Wojtek na gitarze basowej i skrzyknięci, muzykujący koledzy, w Gorzowie Wlkp. Z tym zespołem była nagradzana na Festiwalu Awangardy Bitowej w Kaliszu w 1968 i 1969 r. Po rozpadnięciu się zespołu 1970 r. otrzymała zaproszenie do pracy w chórku towarzyszącym Czesławowi Niemenowi. Ta współpraca była znakomitym wprowadzeniem do show businessu w Polsce w latach siedemdziesiątych XX wieku. Potem zaczęła współpracować, również w chórkach ze Skaldami, Czerwonymi Gitarami głównie na trasach zagranicznych do byłego Związku Radzieckiego.
Po usamodzielnieniu się rozpoczęła współpracę z Januszem Komanem i zespołem Koman Band z którym dokonała wielu nagrań radiowych, płytowych, programów TV.
Jest wielokrotną laureatką Festiwalu Opolskiego. Brała udział jako gość w Festiwalu w Sopocie, w Festiwalu Jazz Jamboree a także w wielu festiwalach i koncertowych trasach zagranicznych. W latach 90’tych prowadziła autorskie audycje radiowe i telewizyjne. Od 1991 r. prowadzi firmę P. M. Krystyna Prońko , której celem jest kontynuacja pracy artystycznej pod własnym szyldem oraz wydawnictwo w którym ukazało się wiele samodzielnie wydanych płyt. W latach 2000-2010 prowadziła klasę śpiewu na UMCS w Lublinie.
W swym dorobku ma niezaprzeczalne hity – „Deszcz w Cisnej”, „Jesteś lekiem na całe zło”, „Małe tęsknoty”, „Złość”, „Poranne łzy” czy „Papierowe ptaki”. Jej dyskografia obejmuje zarówno LP, CD jak i DVD w tym dwie złote płyty LP. Z równa łatwością śpiewa pop jak i standardy jazzowe. Lubi mieszać gatunki muzyczne ze sobą bo jak mówi „nużące jest śpiewanie ciągle tego samego”. Na pytanie „jak by określiła tę muzykę, którą wykonuje” – odpowiada… „ani to pop, ani rock, ani to jazz, ani piosenka literacka. Moje śpiewanie i piosenki to po prostu współczesna muzyka rozrywkowa. A jeśli ktoś koniecznie chce to szufladkować, to niech nazywa to – styl „jazzy” (nie mylić z jazzem) Krystyny Prońko.”
W październiku 2008 otrzymała z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego srebrny medal „GLORIA ARTIS”. W grudniu 2012 został wydany pięciopłytowy album CD p.t. Osobista Kolekcja Komplet zawierający wybrane piosenki z czterdziestu kilku lat pracy artystycznej. Niestety wszystkie piosenki się nie zmieściły…

ENERGY PUMA BAND – GROOVE, FEELING, GOOD MUSIC!
Jedyny taki zespół w Polsce!
Jedenastoosobowy zgrany band, złożony z wybitnych muzyków, absolwentów oraz wykładowców Akademii Muzycznej w Katowicach pod dyrekcją wszechstronnej artystki, Katarzyny „Pumy“ Piaseckiej – dyrygentki, kompozytorki, aranżerki, pianistki, autorki tekstów, producentki. To grupa dojrzałych osobowości artystycznych działająca od 2012 roku przy współpracy z Miejskim Klubem im. Jana Kiepury Energetycznym Centrum Kultury w Sosnowcu. Energy Band to skład nowoczesnego small bandu powiększanego do big bandu wykonującego standardy muzyki rozrywkowej, jak i utwory autorskie w nietuzinkowych, energetycznych aranżacjach. Każdy z członków zespołu ma na swoim koncie duże osiągnięcia artystyczne, co w połączeniu daje niezwykle silną, wyjątkową formację profesjonalistów. Ich pozytywna, dobra energia i feeling porywa serca publiczności zapisując się na długo w pamięci słuchaczy.
Skład zespołu:
Kierownik Artystyczny/Dyrygent/Wokal/Konferansjer/Aranżacja – Katarzyna „Puma” Piasecka
Trąbki – Paweł Siembieda, Klaudiusz Kłosek
Puzony – Konstanty Janiak. Bronisław Duży
Saksofony – Dawid Główczewski, Leszek Nowotarski
Fortepian, instrumenty klawiszowe – Piotr Matusik
Gitara – Mariusz Orzełowski
Bas – Dariusz Ziółek
Perkusja – Adam Buczek

Katarzyna „Puma” Piasecka
Wokalistka, pianistka, kompozytorka, aranżerka, dyrygentka, autorka tekstów, producentka, pedagog.
Opolanka z krwi i kości, ukończyła PSM I I II stopnia im. F. Chopina w Opolu w klasie fortepianu. Jest absolwentką Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie kompozycji i aranżacji prof. Andrzeja Zubka. W swoim dorobku artystycznym posiada nagrania radiowe, telewizyjne, płyty autorskie z własnymi kompozycjami, aranżacjami i tekstami. Od 2008 prowadzi działalność dydaktyczną w specjalności: wokalistyka, chóralistyka tym chór gospel, zespoły wokalno-instrumentalne i instrumentalne. Jest stypendystką Berklee College of Music w Bostonie w Stanach Zjednoczonych, gdzie współpracowała z amerykańskimi artystami wielkiego formatu i nawiązała kontakty artystyczne umożliwiające rozwój formacji, których obecnie jest leaderem. (chór gospel, big-band, Comba jazzowe i popowe). Jest laureatką wielu prestiżowych międzynarodowych festiwali w różnych kategoriach muzycznych m.in. pianistyki, kompozycji, aranżacji, wokalistyki, dyrygentury w Polsce i za granicą: KFPP w Opolu, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej OFPA w Rybniku, Festiwal Big Bandów w Nowym Tomyślu, Ogólnopolski Konkurs Jazzowy „Jazzga” w Łodzi pod kierownictwem Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Międzynarodowe Spotkania Muzyków Jazzowych w Rudnikach, Międzynarodowy Festiwal Jazzowy w Pradze, Międzynarodowy Festiwal Chórów i Orkiestr w Hiszpanii, Bułgarii.
Współpracuje z wybitnymi muzykami polskimi oraz zagranicznymi takimi jak: Chester Thompson, Bob Stoloff, Alan White, Natalia Kukulska, Grażyna Łobaszewska, Krystyna Prońko, Ewa Uryga, Mieczysław Szcześniak, Zbigniew Wodecki, Ryszard Rynkowski, Krzysztof Kiljański, Stanisław Fiałkowski, Zygmunt Kukla i wielu innych.
Nowym energetycznym zespołem, który powstał w 2012 roku z inicjatywy kompozytorki jest small band o nazwie Energy Puma Band, w którym Puma jako dyrygent rządzi. Dotychczas Energy Band współpracował już m. in. z Alicją Majewską, Włodzimierzem Korczem, Zbigniewem Wodeckim, Krystyną Prońko, Krzysztofem „Pumą” Piaseckim, Robertem Janowskim, Pauliną Przybysz, Dawidem Podsiadło, Moniką Borzym.

Bilety: 50 zł

baton kup bilet

Informacje i zamówienia:
Biuro Organizacji Widowni
tel. 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl
kasa czynna od poniedziałku do soboty w godz. 830-2000
oraz na godzinę przed spektaklem
tel. 12 644 02 66 wew. 56

{gallery width=251 height=362}aktualnosci/2015/03/22_krystyna/plakat{/gallery}

Invalid Displayed Gallery

Niedziela, 22.03.2015