15.11.2016

Pianohooligan: DZIADY

Pianohooligan: DZIADY

Projekt Dziady (The Forefathers’ Eve) to bezprecedensowe spotkanie dwóch muzycznych światów – akustycznej muzyki improwizowanej i współczesnej muzyki elektronicznej. W ramach projektu uznany pianista i kompozytor Piotr Orzechowski ‘Pianohooligan’ zaprasza do współpracy wybitnych twórców szeroko pojętego ambientu takich jak: William Basinski, Christian Fennesz, Robert Rich i Krzysztof Knittel, którzy wspólnie z zespołem jazzowym High Definition Quartet podejmą się próby muzycznej interpretacji starosłowiańskiego obrzędu Dziadów, opisanego w II części ponadczasowego dramatu Adama Mickiewicza.

Fabuła tekstu źródłowego oddana będzie dźwiękowo poprzez zestawienie przeciwstawnych sobie sfer: ludzkiej (improwizacja) i duchowej (elektroniczne sety). W role uczestników rytuału wcieli się jazzowy kwartet, a każdy z zaproszonych twórców będzie jedną ze zjaw z zaświatów. Projekt Dziady w ujęciu Piotra Orzechowskiego to nie tylko rozmowa dwóch światów, ale również próba oddania poprzez muzykę stanów emocjonalnych ich przedstawicieli, a także moralnego przekazu nauk głoszonych przez przybyszy z zaświatów.

Na koncert zaprasza Nowohuckie Centrum Kultury, będące jednym z współorganizatorów programu kulturalnego towarzyszącego Kongresowi OEES.

Wtorek, 15.11.2016, ICE Kraków
godz. 20:30

Bilet - 100 zł

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl