08.04.2014

Ośle serduszko – Teatr Lalek Rabcio

8 kwietnia 2014 r. (wtorek), godz. 1000
sala teatralna

Nowa premiera Teatru z Rabki to napisana i wyreżyserowana przez Grzegorza Kwiecińskiego barwna i wzruszająca opowieść o Osiołku, który bardzo chce być potrzebny i służyć innym pomocą. Tytułowy bohater Ośle serduszko angażuję się tak mocno w kłopoty przyjaciół, że aż zaniedbuje swoje obowiązki. Zapomina zawieźć swoją podopieczną Anię do szkoły, nie przywozi na czas świeżych bułeczek na śniadanie, przewraca ogrodzenie… 

 

8 kwietnia 2014 r. (wtorek), godz. 1000, sala teatralna

 

Nowa premiera Teatru z Rabki to napisana i wyreżyserowana przez Grzegorza Kwiecińskiego barwna i wzruszająca opowieść o Osiołku, który bardzo chce być potrzebny i służyć innym pomocą. Tytułowy bohater Ośle serduszko angażuję się tak mocno w kłopoty przyjaciół, że aż zaniedbuje swoje obowiązki. Zapomina zawieźć swoją podopieczną Anię do szkoły, nie przywozi na czas świeżych bułeczek na śniadanie, przewraca ogrodzenie… Wobec  takiego zachowania dorośli postanawiają skierować Osiołka na urlop, a jego obowiązki przejmuje świeżo zakupiony samochód – popularny „Kangur”. Osiołek z powodu bezczynności popada w depresję, czuje się niepotrzebny i odrzucony. Nie pomaga wizyta lekarza, ani śmieszne scenki odgrywane przez przyjaciół – Zajączka i Prosiaczka. Smutna sytuacja zmienia dopiera gdy… Dalszego ciągu nie będziemy zdradzać.
Czwórka aktorów „Rabcia” znakomicie kreuje sceniczny świat zbudowany z ich niezwykłej gry, pięknej scenografii Przemysława Karwowskiego oraz dynamicznej muzyki Krzysztofa Maciejowskiego.

Za lasem wstaje słonko
Obudził się już świat,
Osiołek biegnie łąką,
A uszy-klap, klap, klap…

Te uszy są wspaniałe.
Popatrzcie! Bo za chwilę
Osiołek zaraz wstanie,
Pofrunie jak motylek.

czas trwania: 60 min.
bilety: 15 zł

Informacje i zamówienia:
Biuro Promocji i Organizacji Widowni
tel. 12 644 24 81, 517 248 619
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl

Wtorek, 08.04.2014