18.04.2015

Zespół Eriu – „Odsłony” – spektakl tańca irlandzkiego

baton kup bilet

18 kwietnia 2015 (sobota), godz. 1800
sala teatralna

Pokaz premierowy spektaklu „Odsłony”, w wykonaniu Zespołu Tańca Irlandzkiego ERIU, jest taneczną ilustracją słów hinduskiego guru Osho: Znamy się tylko poprzez innych, a inni znają tylko naszą zewnętrzną formę. Dlatego utożsamiamy się z tą formą.

 

18 kwietnia 2015 (sobota), godz. 1800, sala teatralna

Pokaz premierowy spektaklu „Odsłony”, w wykonaniu Zespołu Tańca Irlandzkiego ERIU, jest taneczną ilustracją słów hinduskiego guru Osho: Znamy się tylko poprzez innych, a inni znają tylko naszą zewnętrzną formę. Dlatego utożsamiamy się z tą formą. Znamy swój obraz odbijający się w oczach innych ludzi albo w lustrze. Często patrzymy na siebie oczami innych, choć znamy siebie najlepiej, znamy własną wartość i wiemy na co nas stać. Jednak rodzaj dystansu, nasycenie emocjami, ciepło lub chłód w naszych relacjach sprawia, że jesteśmy różnie odbierani. Inaczej w domu, w pracy,
w czasie wolnym. Czasem przeglądając się w cudzych oczach widzimy odbicie, które jest dla nas zaskakujące. Mamy wątpliwości, czy to naprawdę my. Inni, zniekształceni jak w Gabinecie Luster.

Spektakl „Odsłony” tworzy wyjątkowy taniec irlandzki oraz przepiękna muzyka irlandzka (m.in. Lord of the Dance, Gaelforcedance, Secret Garden).

Serdecznie zapraszamy!

Zespół Eriu działa w Krakowie od 2006 roku. Powstał z inicjatywy kilku pasjonatek tańca, które, oczarowane muzyką irlandzką, zapoczątkowały istnienie grupy. Na swoją patronkę wybrały Eriu – w mitologii celtyckiej boginię suwerenności i uosobienie Irlandii.

Obecnie Eriu liczy już kilkanaście mocno zaangażowanych w prace zespołu osób, których emocje i namiętności tworzą jego finezyjny koloryt. Z plątaniny najprzeróżniejszych myśli, zamiarów, upodobań rodzą się ciekawe rozwiązania sceniczne oraz klimatyczne choreografie.

Muzyka i taniec są dla nas jednocześnie odkryciem i podróżą, zagadką i kluczem. Dzięki nim zaglądamy do świata baśni, elfów i druidów. Miniatury taneczne, które kiełkują na tak niezwykłym gruncie, to obrazy delikatnie szkicowane ciałem i kolorowane ruchem. Czasem są to opowieści pełne liryzmu, innym razem przedstawiają starcie wichrów i burz z piorunami…

Autorskie choreografie chętnie wzbogacamy elementami klasyki. Tworzymy w ten sposób niekonwencjonalną mieszankę stylów, prawdziwie irlandzką mozaikę tradycji i nowoczesności.

Nasz repertuar stanowią subtelnie kobiece slip jigi, wyraziste jigi, żywiołowe reele oraz porywający step.

Choreografia, scenariusz i reżyseria: Agata Kowalczyk
Taniec: tancerki Zespołu Tańca Irlandzkiego ERIU

Czas trwania: 50 min.

Bilety: 25 zł, 20 zł (grupowe), 12,50 zł (szkolny)

baton kup bilet

Bilety i informacje:
Biuro Organizacji Widowni
tel. 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl
Kasa czynna od poniedziałku do soboty w godz. 8.30-20.00
oraz na godzinę przed spektaklem
tel. 12 644 02 66 wew. 56

www.eriu.art.pl

http://www.youtube.com/watch?v=pGVLfpEDpng

Invalid Displayed Gallery

odslony

Sobota, 18.04.2015

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl