13/06/2019

Noc Teatrów w NCK

Noc Teatrów w NCK

Z okazji 13. krakowskiej Nocy Teatrów (15 czerwca 2019 r.) Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na dwa spektakle: inspirowaną dramatem Inki Dowlasz „Terapię” oraz teatralną odsłonę tańca współczesnego – „Jestem miłością II”. Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek – do odbioru w Kasie NCK od 1 czerwca 2019 r.

 

JESTEM MIŁOŚCIĄ II

Studio KCC, g. 19.00
bezpłatne wejściówki do odbioru w Kasie NCK od 1 czerwca 2019 r.

Spektakl tańca współczesnego. Jego twórcy postanowili obiektem badań uczynić własną emocjonalność i zaprezentować w jaki sposób wpływa ona na ich codzienną egzystencję.

<więcej informacji – kliknij>

 

TERAPIA – Teatr Ab Intra

studio teatralne 209, g. 20.00
bezpłatne wejściówki do odbioru w Kasie NCK od 1 czerwca 2019 r.

Historia pokazująca, jak trudne doświadczenia z wczesnych lat mogą zranić właśnie to dziecko, odcisnąć w nim trwały ślad i wpłynąć na to, jak radzi sobie (bądź nie) w późniejszym dorosłym życiu. Na scenie: Joanna Plewa i Tomasz Walczak, reżyseria – Marlena Topolska.

<więcej informacji – kliknij>

 

Nowa Huta – widowisko plenerowe Teatru KTO z udziałem Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA

Aleja Róż, g. 21.00
wstęp wolny

Widowisko plenerowe realizowane z okazji 70-lecia powstania Nowej Huty w inscenizacji nie pozbawionej rozmachu, pokazać ma fenomen Nowej Huty, przybliżyć historię miejsca i ludzi. Spektakl nie będzie kroniką ani dokumentem teatralnym ale opowieścią prowadzoną przez wielu narratorów, w której zmyślenie pomieszane jest z faktami. Osią dramaturgiczną widowiska jest zderzenie dwóch światów: industrii – ekspresyjnej, agresywnej, destrukcyjnej z przestrzenią ludzką, pełną miłości, przyjaźni i poświęcenia.

scenariusz i reżyseria – Jerzy Zoń

<więcej informacji – kliknij>