02.02.2023

„Mamu-Ty” – spektakl dla dzieci

„Mamu-Ty” – spektakl dla dzieci

Olsztyński Teatr Lalek

spektakl w ramach Festiwalu Teatrów dla Dzieci

Czy prawdziwy dom jest tam, gdzie przyszliśmy na świat, czy może po drugiej stronie galaktyki? Czy psina może zostać siostrą mamuta? I czy można zaprzyjaźnić się z odkurzaczem?

Między epoką lodowcową, a zwykłym, współczesnym domem, gdzie w kominku zawsze płonie ogień, razem z małym mamutem Mamu będziemy poszukiwać odpowiedzi na te i inne pytania. Okaże się, że nasz świat ma do zaoferowania przybyszom z innych stron nie tylko ciepło i bułki z dżemem, ale i ciemne piwnice oraz strach. Wraz z bohaterem odkryjemy jednak, że z każdym lękiem można sobie poradzić i że w każdej relacji Ty jest równie ważne jak Ja. Twórcy spektaklu pokazują, jak pomiędzy zwyczajnymi-niezwyczajnymi zakupami, podejrzanym cyrkiem i dziecięcą ciekawością świata rodzi się bliskość, wrażliwość i spontaniczność. A przyjaźń, gościnność i przytulanie są tak samo istotne jak praca. I o wiele zdrowsze. 

autor – Katarzyna Matwiejczuk
reżyser – Aga Błaszczak
muzyka – Dawid Majewski
scenografia – Katarzyna Leks
obsada: Jarek Cupriak, Elżbieta Grad, Monika Gryc, Adam Hajduczenia, Jakub Ignasiak, Mateusz Mikosza, Marcin Młynarczyk, Karolina Sadowska

 

Spektakl dla widzów powyżej 5 r. ż.
Czas trwania: 70 minut (bez przerwy)

Czwartek, 02.02.2023, Scena NCK
godz. 11:00

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL