08/03/2018

Kulturalne BO – Budżet Obywatelski Miasta Krakowa

Kulturalne BO – Budżet Obywatelski Miasta Krakowa

1 marca rozpoczęło się przyjmowanie wniosków w ramach 5. edycji budżetu obywatelskiego. Przez cały miesiąc mieszkańcy będą konsultować, pisać i składać propozycje zadań, które po weryfikacji trafią pod głosowanie. Krakowianie mają do rozdysponowania ponad 12 mln zł.

 

Porozmawiajmy o Budżecie!

Przez cały marzec będą się odbywały spotkania z mieszkańcami – tematyczne (kategorie: zieleń, kultura, sport, edukacja i infrastruktura) oraz ogólne. Spotkania będą miały charakter ogólnomiejski oraz dzielnicowe. Według szacunków organizatorów odbędzie się ponad 70 spotkań.

Do Nowohuckiego Centrum Kultury zapraszamy na spotkanie ogólnomiejskie 19 marca 2018 r. o godzinie 17.00. Podczas spotkania odbędą się konsultacje dotyczące pomysł związanych z kategorią „kultura”.

Szczegółowy harmonogram spotkań, na bieżąco uzupełniany w oparciu o nadsyłane informacje, dostępny jest na stronie www.budzet.krakow.pl

 

Jak zgłosić własny pomysł?

Propozycje zadań można składać od 1 do 31 marca wyłącznie za pośrednictwem platformy www.budzet.krakow.pl. Propozycje zadań o charakterze ogólnomiejskim może składać każdy mieszkaniec Krakowa, który ukończył 16 lat. Propozycje zadań o charakterze dzielnicowym może składać każdy mieszkaniec dzielnicy, której dotyczy zadanie, który ukończył 16 lat.

Do dyspozycji mieszkańców jest też infolinia budżetu obywatelskiego pod numerem 12 616 11 11. Mieszkańcy od poniedziałku do piątku od 7:45–15:30 mogą otrzymać ogólną informację na temat budżetu obywatelskiego oraz odbywających się spotkań, jak również pomoc techniczną w obsłudze platformy elektronicznej służącej do składania propozycji.

 

 

Zdjęcie główne:
fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
http://krakow.pl/aktualnosci/218136,29,komunikat,budzet_obywatelski_miasta_krakowa_2018_-_start_.html