21.05.2015

„Kolorowe Nutki”

19-21 maja 2015 r. (wtorek-czwartek), sala teatralna

30. Festiwal Piosenki Dziecięcej
Kolorowe Nutki

19-20 maja (wtorek, środa), sala teatralna
przesłuchania

21 maja (czwartek), godz. 1000, sala teatralna – koncert finałowy
Wszystkich, bez wyjątku, i dużych i małych oraz bez względu na umiejętności wokalne, zapraszamy na Koncert Finałowy, który odbędzie się w czwartek 21 maja  o godz. 10.00. Przesłuchania finałowe poprowadzą „Lucky Luks” czyli Łukasz Biega i Łukasz Wojtusik. W koncercie wystąpią dzieci i młodzież wyłonieni w trakcie dwudniowych przesłuchań.
Gwarantujemy niezapomniane wrażenia, dobrą zabawę, liczne konkursy i dużo humoru.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
WSTĘP NA KONCERT JEST BEZPŁATNY!

Szczegóły na stronie Festiwalu…

Festiwal Piosenki Dziecięcej „Kolorowe Nutki”, który odbędzie się w Nowohuckim Centrum Kultury w dniach 19-21 maja 2015 r. ma długą tradycję i na stałe wpisał się w kalendarz krakowskich wydarzeń kulturalnych. Przegląd ma na celu stworzenie warunków dla rozwoju amatorskiego ruchu muzycznego oraz zainteresowania dzieci śpiewaniem piosenek. Przede wszystkim zależy nam na stworzeniu wspólnej, dobrej zabawy, z odrobiną współzawodnictwa. Poprzez udział w Festiwalu dzieci poszerzają swoje zainteresowania muzyczne i wymieniają swoje doświadczenia. Dla większości z nich jest to pierwsze zetknięcie z profesjonalną sceną i dużą widownią. Początkowo Festiwal swoim zasięgiem obejmował tylko miasto Kraków. Z każdym rokiem przybywało chętnych do wzięcia w nim udziału. Z czasem dotarł również do miejscowości całego województwa, a obecnie także do odległych zakątków Polski.

Przez te wszystkie lata, na scenie NCK, można było usłyszeć piosenki z repertuarów: Natalii Kukulskiej, Majki Jeżowskiej, Krzysztofa Antkowiaka, zespołu „Fasolki”, „Gawęda”. Nie zabrakło również typowego repertuaru przedszkolnego np.: „Kolorowe kredki”, „Kwiatki – bratki”, „Jadą, jadą misie”. Starsze dzieci sięgały po piosenki znanych polskich wykonawców, takich jak: Maryla Rodowicz, Danuta Błażejczyk, Hanna Banaszak, Edyta Gepert, Urszula, Eleni.

Do udziału w Festiwalu zapraszamy dziecięce zespoły i solistów w trzech kategoriach wiekowych:
– kat. I – do 7 lat
– kat. II – 8-12 lat
– kat. III – 13-16 lat.

Zgłoszenia należy dostarczyć do 10 maja 2015 r.

Opłatę wpisową w wysokości 20 zł od każdego uczestnika Festiwalu należy wpłacić w dniu przesłuchania (zespoły powyżej 2 osób płacą 50 zł).

Biuro Festiwalu: Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232
Impresariat , bud. A, pokój 013
tel.: 12 644 12 33, 517 248 634
e-mail: kolorowenutki@nck.krakow.pl

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

mkidn

       blogimam       czasdzieci       epideixis       miastodzieci       natgallery      radio bajka       czarodziej       kkk       kolna       pozaszkolne

Invalid Displayed Gallery

Wtorek, 19.05.2015

Środa, 20.05.2015

Czwartek, 21.05.2015

Dział Artystyczny, pok. 113
telefon: 12 644 02 66 wew. 10
e-mail: artystyczny@nck.krakow.pl