29/01/2016

3…2…1…TANIEC! (6. edycja)

Zgłoszenia do konkursu choreograficznego 3…2…1…TANIEC! (6. edycja)

3…2…1…TANIEC! prezentuje krótkie formy solowe, duety i tria oparte na szeroko rozumianej technice tańca współczesnego. Podstawowym celem konkursu jest konfrontacja własnej twórczości choreograficznej z profesjonalnym jury oraz feedback, z udziałem jurorów i publiczności, służący również edukacji widowni tańca. 3…2…1…TANIEC! jest jednym z nielicznych polskich konkursów, który skierowany jest do choreografów z Polski i zagranicy, poszukujących własnego, oryginalnego języka scenicznej wypowiedzi, niezależnie od ich wieku i doświadczenia.

W ramach 3…2…1…TANIEC! przyznane zostaną nagrody finansowe (pula nagród wynosi 1650 euro). Każdy juror, bez konsultacji z pozostałymi członkami jury, przyzna dwie własne nagrody (pierwszą w wysokości 300 euro brutto i drugą w wysokości 250 euro brutto) dla dwóch wybranych prezentacji, określając w certyfikacie konkretne wartości decydujące o jej wyróżnieniu. Kierownik Krakowskiego Centrum Choreograficznego przyzna dodatkowo nagrody rzeczowe w postaci warsztatów tanecznych organizowanych przez KCC. Po raz pierwszy uczestnicy konkursu będą mieli szansę otrzymać również nagrodę publiczności!

Jurorami 6. edycji 3…2…1…TANIEC! będą: Karolina Garbacik, Agata Moląg, Leszek Bzdyl oraz Jos Baker.

Warunki konkursowe:

Czas prezentacji konkursowych nie może przekroczyć w przypadku trio – 12 minut, duetu – 9 minut, solo – 6 minut.

Opłata akredytacyjna: 30 zł solo, 60 zł duet, 90 zł trio.

deadline zgłoszeń: 8 lutego 2016

 

REGULAMIN ORAZ KARTA ZGŁOSZENIA: http://goo.gl/Vs8eAG

12 marca w STUDIU KCC o godzinie 17:00 wystąpią wszyscy twórcy zakwalifikowani do konkursu, a  13 marca o godzinie 18:00 rozpocznie się wielki finał, prezentujący nagrodzonych artystów. W ramach ostatniego wieczoru odbędzie się również premiera spektaklu Grupy Wokół Centrum w choreografii Agaty Moląg, kierownika Krakowskiego Centrum Choreograficznego.

bilety na sobotę 12 marca: 15 zł

bilety na niedzielę 13 marca: 25 zł

W ramach poszerzonej formy 3…2…1…TANIEC! w tym roku odbędą się również warsztaty i coaching z Josem Bakerem oraz Leszkiem Bzdylem. Uczestnikom konkursu przysługuje 30% zniżka na warsztaty taneczne! Więcej informacji: http://goo.gl/D6CVpa