Warsztaty kreatywnego pisania

Warsztaty kreatywnego pisania
Do udziału w warsztatach zapraszamy wszystkich tych, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą teorii literatury i praktycznych sposobów jej wykorzystania. Warsztaty twórczego pisania to fascynująca podróż w świat literatury, to wnikliwa analiza i interpretacja tekstów uznanych autorów i tych napisanych przez uczestników zajęć, to wreszcie płaszczyzna wymiany myśli, wrażeń i poglądów.
W czasie warsztatów każdy uczestnik będzie miał możliwość zapoznania się z wieloma gatunkami literackimi po to, by mógł znaleźć dla siebie dogodną formę wypowiedzi lirycznej lub narracyjnej, a także będzie mógł rozwijać te umiejętności, które dają realne szanse na odniesienie sukcesu i umożliwiają samorealizację.
W programie zajęć: pisanie tekstów, analiza, dyskusja. Podczas warsztatów poruszane będą tematy takie jak:
– współczesna powieść i poezja z uwzględnieniem autorów i tytułów międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów literackich;
– najnowsze trendy w powieści gatunku: historycznej, obyczajowej, kryminalnej itp. oraz w felietonach i dramacie;
– adaptacje filmowe poczytnych książek na platformach cyfrowych;
prowadzone będą także dyskusje na temat perspektyw dbałości o warsztat literacki i form literackich.
Warsztaty są przygotowane także dla osób, które mają już za sobą pierwsze próby literackie, nie wierzą w swoje uzdolnienia i piszą do tzw. szuflady.
Magdalena Węgrzynowicz-Plichta
Poetka, redaktor, wydawca, pedagog, socjolog; urodzona w 1959 r. w Warszawie, mieszka w Krakowie; od 1999 r. pracuje jako redaktor naczelny w Wydawnictwie IDEA; od 2004 r. prowadzi własne Wydawnictwo SIGNO, w którym wydała ponad osiemdziesiąt tytułów literatury pięknej; redaktor kwartalnika LiryDram (www.lirydram.pl). Autorka następujących tomów wierszy: „Doznania” (1998), „Anemony” (2003), „Łaptaki” (2005), „Kalkomanie” (2007), „Pokolenia” (2009), „Miraże” (2014), „Artefakty” (2015), „Imponderabilia” (2018). Od debiutu w 1998 r. pisze i publikuje poezję oraz prozę, ma na swoim koncie liczne opracowania redakcyjne, wywiady i omówienia krytyczne, m.in. zbiór esejów o najnowszej poezji „Poetyckie światy. Między Parnasem a Giewontem” (2016). Uczestniczka festiwali literackich w Warszawie, Londynie, Wilnie i Wiedniu. Animatorka kultury, która promując literaturę współpracowała już z Nowohuckim Centrum Kultury – prowadziła trzy edycje warsztatów twórczego pisania.
zajęcia:
od 07.10.2021 do 20.01.2022, sala 008
czwartek, 18:00 - 20:00 (kurs zawiera 12 spotkań po 2 godz.)
360 zł - kurs (możliwość płatności w ratach: 3 x 120 zł)