Waglewski Plus
Waglewski Plus
Voo Voo, Waglewski Fisz Emade oraz Goście specjalni wydarzenia: kapela Tęgie Chłopy, Natalia Przybysz, Alim Qasimov i niespodziewany gość podczas Open Eyes Economy Summit 2016 – pierwszej edycji międzynarodowego forum poświęconego Ekonomii Wartości, w ramach wydarzeń kulturalnych.
To, co wydarzy się w Krakowie podczas spotkania niezwykłych muzycznych indywidualności na razie pozostaje tajemnicą. Taką, o której dużo się myśli, która intryguje i do której zapragniemy się zbliżyć. Koncert zatytułowany „Waglewski Plus” wpisuje się w to, co na co dzień lider Voo Voo – Wojciech Waglewski – robi ze swoim zespołem od początku kariery.
Otwarta struktura Voo Voo jest naturalną szansą, by zapraszać publiczność na takie koncerty, jak pamiętny, całonocny, w kamieniołomach w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą z roku 1995, „Męskie Grania” w latach 2010-2011, czy zeszłoroczny koncert podczas 7. edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit oraz na festiwalu w Jarocinie. Formuła zespołu Voo Voo gwarantuje na jednej scenie artystów najwyższej klasy, pochodzących z różnych muzycznych światów. Z każdym kolejnym projektem ochota na muzyczne dialogowanie, interakcję, czyli występy i wspólne improwizacje rośnie, a muzycy spotykający się na scenie są znów „gotowi do draki”!
Rodzinne (i bardzo koncertowe!) zespoły Wojciecha Waglewskiego Voo Voo oraz Waglewski Fisz Emade, wpisują się w ogólny, eklektyczny dziś pejzaż popularnej muzyki współczesnej. Czerpią z rocka, jazzu, bluesa, folku. A wszystko to składa się na sztukę daleką od utartych podziałów i skostniałych rygorów.
Młodziutka kapela Tęgie Chłopy kontynuuje tradycje muzyki tanecznej Kielecczyzny w jej autentycznej formie. Repertuarem i instrumentarium nawiązują do najlepszych wzorów – tradycyjnych kapel, ogrywających niegdyś wiejskie zabawy. Natalia Przybysz jest dziś jedną z najbardziej charyzmatycznych i znanych polskich wokalistek, inspirujących się soulem, jazzem i funkiem. Alim Qasimov jest mistrzem mugham, klasycznej muzyki Azerbejdżanu, liczącej ponad tysiąc lat i łączącej tradycyjną poezję z instrumentalną improwizacją. Wspaniale zagościł na płycie Voo Voo „Dobry wieczór” oraz podczas ubiegłorocznego koncertu zespołu na festiwalu w Jarocinie. I na koniec – niespodziewany gość.
Na koncert zaprasza Nowohuckie Centrum Kultury, będące jednym z współorganizatorów programu kulturalnego towarzyszącego Kongresowi OEES.
Środa, 16.11.2016, ICE Kraków
godz. 21:00
Bilet - 80 / 100 / 120 zł
Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl