Violetta Bednarczyk

Od wielu lat związana z Krakowską Szkołą Flamenco Kai Będkowskiej-Klar. Pracuje z ludźmi dorosłymi, grupami seniorów oraz prowadzi zespół flamenco „Pasjonatki”, skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym.
Jest tancerką-solistką profesjonalnego zespołu „Apasionados”.

Posiada doświadczenie sceniczne. Występowała w spektaklach tanecznych, m.in. „Acontencio”, „E.M. Morente”, pokazach i festiwalach. Jako tancerka zespołu integracyjnego, tańczyła w etiudach z udziałem osób niepełnosprawnych – formacja SKRA, np.”Brzydkie Kaczątko”, „Jestem”, „Ravendhi”. Współpracowała z Filharmonią im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Cały czas szkoli się u polskich i zagranicznych nauczycieli, swoją pasją i umiejętnościami stara dzielić się z adeptami sztuki flamenco.

Posiada certyfikat szkolenia Pilates, dzięki któremu, łącząc flamenco z holistycznym spojrzeniem na człowieka, realizuje swój program autorski dla kobiet dojrzałych 50+. Stworzyła także własny program ćwiczeń flamenco pilates. Uczestniczyła w Warsztatach Tańca Integracyjnego oraz Warsztatach Terapii przez Ruch na Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej w Bytomiu.

Jest pomysłodawcą i współtwórcą warsztatów „Flamenco bez barier”, zrzeszających niepełnosprawnych tancerzy, pod patronatem, promującego kulturę, sztukę i taniec Flamenco, Stowarzyszenia Puente del Arte, którego jest prezesem. Poszukując nowej estetyki ruchu, w ramach projektu, regularnie prowadzi zajęcia warsztatowe dla osób niepełnosprawnych. Wynikiem czego jest powstanie integracyjnego zespołu, zrzeszającego ludzi niepełnosprawnych i profesjonalnych tancerzy, którzy realizują ciekawe formy teatralno-taneczne.