Paweł Bieńkowski i Ewelina Kozak

  • Paweł Bieńkowski

Muzyk pianista, kompozytor i aranżer, akompaniator, nauczyciel śpiewu i emisji głosu. Ukończył  krakowską Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną na wydziale Teorii Muzyki w klasie fortepianu prof. Ludwika Stefańskiego.
Wyspecjalizował się w sztuce akompaniamentu, głównie solistom wokalistom.
W ciągu 33 lat pracy artystycznej występował w całej Polsce, a także za granicą (m.in. Francja, Belgia, Holandia, Rosja, Litwa, Ukraina, Bułgaria, Jugosławia, Niemcy) towarzysząc przy fortepianie śpiewakom, aktorom i piosenkarzom.
Brał udział w nagraniach radiowych i płytowych. Współpracuje z teatrami krakowskimi.
Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu społecznemu pracuje głównie na polu muzyki rozrywkowej. Skomponował kilkadziesiąt piosenek literackich. Od wielu lat związany z Nowohuckim Centrum Kultury, gdzie prowadzi Studio Piosenki dla uzdolnionej młodzieży.

  • Ewelina Kozak

Nauczyciel muzyki, instruktor rytmiki, dyrygent zespołów muzycznych, pedagog. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Stalowej Woli oraz Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na wydziale Pedagogicznym i Artystycznym.
Do najważniejszych sukcesów artystycznych zalicza udział w wielu koncertach oraz projektach muzyczno-tanecznych na terenie kraju i poza granicami, jako chórzystka. Są to m.in. „Tryptyk Świętokrzyski” Piotra Rubika i Zbigniewa Książka, spektakl taneczno-muzyczny „Pasja” z udziałem Justyny Steczkowskiej i Andrzeja Pasiecznego, „Siedem Pieśni Marii”, „Listy z Placu Zgody” Bartłomieja Gliniaka i Zbigniewa Książka.
W Nowohuckim Centrum Kultury pracuje z dziećmi i młodzieżą jako instruktor lekcji śpiewu oraz nauki gry na flecie poprzecznym, pianinie i instrumentach klawiszowych, prowadzi dziecięcy zespół wokalny NUTKA oraz Studio Piosenki CHANSON oraz liczne zajęcia umuzykalniające dla dzieci.