Patrycja Bańbuła

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w Nowohuckim Centrum Kultury. W trakcie kariery tanecznej pobierała nauki u najbardziej prestiżowych choreografów na świecie, którzy współpracują między innymi z takimi artystami jak:  Beyonce, Rihanna, Justin Bieber. Specjalizuje się w stylach: new style, dancehall, wideoclip dance, taniec współczesny, modern jazz. Wielokrotnie brała udział w warsztatach z wackingu, lockingu, houseu. W 2008 roku rozpoczęła prowadzenie zajęć z hip hopu, a w kolejnych latach również z tańca współczesnego. Swoje wieloletnie doświadczenie taneczne zdobywała prowadząc zajęcia w szkołach tańca oraz domach kultury min. w Krakowie, Niepołomicach, Olkuszu oraz Miechowie.  Jest osobą spontaniczną, żywą i otwartą. W tańcu stawia na ciągły rozwój i różnorodność. Na swoich zajęciach miesza wszelkie style, które miała przyjemność poznać i trenować, aby nadać choreografiom niepowtarzalny klimat i niesamowitą energię, jaka płynie z hip hopu.

Była tancerką krakowskiej grupy pokazowej BELOUD CREW (hip hop, jazz) oraz Authentic Movement Group (taniec współczesny, modern jazz), prowadzoną przez Nataszę Leśniak. Od 2013 roku tancerka  w Grupie Tańca Współczesnego FORMA działającego w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie, z którą to zdobyła I nagrodę w konkursie Taniec Małopolska 2014.

Bierze udział w przestawieniach, konkursach oraz warsztatach cyklicznych  min.: Ogólnopolski Festiwal Tańca Współczesnego w Mielcu, Piotrowskie Impresje Taneczne, Małopolski Festiwal Artystyczny Młodzieży w Krakowie, pokazy w Nowohuckim Centrum Kultury na WOŚP, występ na koncercie pt.”Chopin Inaczej” w Radio Kraków, konkursie Flexy Dance Session, warsztatach cyklicznych Kieleckiego Teatru Tańca, Europejskich Spotkaniach Tanecznych i Danecmanii (Egurrola Dance Studio) oraz obozach tanecznych Summer Dance Intensive by FNF, SDA Summer Camp, Fair Play Dance Camp. Dodatkowo stara się uczestniczyć w różnego rodzaju warsztatach w ciągu roku, organizowanych w całej Polsce. To właśnie na nich pobierała lekcje u takich choreografów jak: Tony Czar (USA), Karon Lynn (USA), Diana Matos (Portugalia), Jonte‘ Moaning (USA), Brian Puspos (USA), Tucker Barkley (USA), Lee Daniel(USA), Anthony Kaye (Wielka Brytania), Kim Taylor (Wielka Brytania), Patricia Miranda (Meksyk), Thierry Verger (Francja), Mariusz Maniek Kotarski, Patryk Brdey, Karol Niecikowski (z grupy FPC), Wojciech Blaszko (z grupy FPC).