Dr Małgorzata Krzeczkowska, Dorota Stobiecka, Dr inż. Marta Wróbel, Filip Turza

Warsztaty poprowadzą popularyzatorzy nauki, naukowcy i specjaliści w swoich dziedzinach.

  •  

Dr Małgorzata Krzeczkowska – nauczycielka akademicka na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prezeska Fundacji All About Science. W swojej pracy badawczej zajmowała się cieczami kriogenicznymi, aktualnie zajmuje się szeroko pojętą problematyką dydaktyki chemii i przyrody na różnych etapach kształcenia. Jest autorką wielu publikacji naukowych i wystąpień konferencyjnych (krajowych i międzynarodowych). Od zawsze kochała uczyć i popularyzować wiedzę –jest autorką książek dedykowanych maturzystom wybierającym egzamin z chemii (przewodnik, repetytorium, zbiory zadań), a z młodszymi adeptami wiedzy chemicznej prowadzi warsztaty, zajęcia oraz kursy z eksperymentami w roli głównej. Projektuje gry dydaktyczne do nauczania chemii i przyrody. Spełnia się jako popularyzator nauki i społecznik.

  •  

 

Dorota Stobiecka – mgr inż. leśnictwa, absolwentka Uniwersytetu Rolniczego, Wydziału Leśnego w Krakowie. Ekspertka w dziedzinie edukacji przyrodniczo-leśnej oraz kąpieli leśnych shinrin-yoku. Trenerka cyklicznego programu dla szkół „Leśna Banda”. Autorka wielu warsztatów i szkoleń. Certyfikowana przewodniczka Interpret Europe Guide. Autorka kilku artykułów w dziedzinie edukacji leśnej, wellbeingu oraz korzyści wynikających z przebywania w naturze. Członkini Stowarzyszenia Edukatorów Leśnych. Jej osobą i wydarzeniami, które organizuje zainteresowały się media m.in. Radio Kraków, DDTVN, magazyn Claudia, Wysokie Obcasy Extra. Autorka rozdziału w książce „Leśne Warsztaty” oraz współautorka opowieści audio „Serce Lasu”. Od 2021 roku Kobieta Krakowa. W swojej pracy najbardziej ceni sobie kontakt z drugim człowiekiem i z przyrodą. Swoimi działaniami pomaga ludziom wrócić do korzeni. By dostrzegli, że istnieje coś więcej niż codzienność którą tworzą.

  •  

 

Dr inż. Marta Wróbel – Doktor Nauk o Ziemi, absolwentka Akademii Górniczo-Hutniczej, Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska oraz Przygotowania Pedagogicznego Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości, popularyzatorka nauki, edukatorka i nauczycielka akademicka, szkoleniowiec kreatywnych metod edukacji, trenerka Inquiry Based Learning (nauczania przez dociekanie), Design Thinking w edukacji oraz trenerka 1 stopnia zajęć Senoplastyka®. Autorka programu Immersji edukacyjnej™.Twórczyni warsztatów, szkoleń i edukacyjnych grup wsparcia nauczania domowego, autorka i współautorka publikacji naukowych i popularnonaukowych, książki „Tatrzańskie skarby” oraz scenariuszy lekcji na platformy www.wklasie.uniwersytetdzieci.pl i www.zpe.gov.pl

  •  

 

Filip Turza – Doktorant w Szkole Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim. W pracy badawczej zajmuje się myrmekologią – nauką o mrówkach. Aktualnie bada wpływ długości życia na zachowania prospołeczne u mrówek. Swoje badania wykonuje zarówno w Polsce i za granicą – np. w tropikalnej dżungli na wyspie Borneo lub śródziemnomorskich lasach Sycylii. Hobbystycznie zajmuje się hodowlą mrówek. Od 2014 roku prowadzi blog edukacyjny (www.myrmeblog.pl) na temat tego nietypowego w Polsce hobby. Filip stawia za cel rozpowszechnianie i zarażanie innych do swojej pasji, tworząc artykuły na temat myrmekologii na swoim blogu, a także biorąc udział we wszelkiego rodzaju wydarzeniach edukacyjnych, dzięki którym może popularyzować naukę o mrówkach takich jak: Ogólnopolskie Dni Owada, Warsztaty myrmekologiczne, Zajęcia edukacyjne z mrówkami w przedszkolach, Małopolska Noc Naukowców, Noc Biologów oraz Festiwal Nauki i Sztuki.