powrót

 

Lektorzy Centrum Języków Obcych NCK

 

JĘZYK ANGIELSKI

Dominika Kijak-Furczyńska – absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, czynny zawodowo nauczyciel języka polskiego, języka angielskiego i edukacji dla bezpieczeństwa (pracuje w szkole podstawowej i w liceum), oligofrenopedagog. Zainteresowania zawodowe: gamifikacja, wykorzystywanie narzędzi TIK w nauczaniu. Inne zainteresowania: literatura, ogrodnictwo, opieka nad zwierzętami, organizowanie i wspieranie akcji charytatywnych na rzecz bezdomnych i chorych zwierząt.

Katarzyna Szumilas – absolwentka filologii angielskiej z językiem niemieckim na UJ w Krakowie (wraz z kursem pedagogicznym). Zainteresowania: języki obce, historia i kultura USA, taniec, szachy, literatura współczesna, praca z małymi dziećmi.

Monika Mołek – absolwentka filologii angielskiej UJ. Zainteresowania: dramaty kostiumowe, kuchnia włoska, fitness, podróże.

Anna Ośmak – absolwentka filologii angielskiej UJ w Krakowie. Dzieli się swoją pasją do języka angielskiego z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Zainteresowania zawodowe: wykorzystywanie nowych technologii w nauczaniu języków obcych. Inne zainteresowania: literatura współczesna, seriale amerykańskie, rękodzielnictwo.

Karolina Pabis-Witkowska – absolwentka filologii angielskiej UŚ w Katowicach oraz Oaklands College (Wielka Brytania). Absolwentka ratownictwa medycznego Akademii Świętokrzyskiej. Zainteresowania: języki obce, ratownictwo medyczne, dziedzictwo Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, dekoracje wnętrz, muzyka.

Jadwiga Świętek – absolwentka filologii angielskiej ATH w Bielsku-Białej. Posiada doświadczenie zarówno w nauczaniu małych dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Celem jej nauczania jest pokazanie, że „nie taki angielski straszny jak go malują”. Zainteresowania: filmy i seriale anglojęzyczne, kryminały, taniec.

 

JĘZYK NIEMIECKI

Małgorzata Domańska

Mariola Latko – absolwentka filologii germańskiej z językiem angielskim na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz technologii chemicznej na Akademii Górniczo-Hutniczej. Zainteresowania: podróże, języki obce, gotowanie.

 

JĘZYK HISZPAŃSKI

Milena Krzyżanowska – absolwentka filologii iberyjskiej UMCS w Lublinie. Posiada doświadczenie w nauczaniu języka hiszpańskiego zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zainteresowania: kultura krajów hiszpańskojęzycznych, języki obce, podróże.

Justyna Jasnos – absolwentka filologii hiszpańskiej z językiem angielskim na Uniwersytecie Łódzkim. Znajomość języka hiszpańskiego doskonaliła podczas stypendium na uczelni Universidad de Alcalá (Hiszpania). Dzieli się swoją pasją do języka hiszpańskiego z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Zainteresowania: języki obce, kultura krajów hiszpańskojęzycznych oraz tłumaczenia teatralne.

 

JĘZYK FRANCUSKI

Magdalena Mazur – absolwentka filologii romańskiej UP w Krakowie. Doświadczony metodyk, uczy języka francuskiego na różnych poziomach dostosowując metody pracy do zainteresowań kursantów.

 

JĘZYK WŁOSKI

Katarzyna Burkiewicz – absolwentka filologii włoskiej UJ w Krakowie oraz Studium Pedagogicznego tej samej uczelni, po ukończeniu którego uzyskała uprawnienia do wykonywania zawodu nauczyciela. Znajomość języka włoskiego doskonaliła podczas stypendiów w Università per Stranieri Dante Alighieri we Włoszech. Ukończyła także studia podyplomowe na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ na kierunku nauczanie języka polskiego jako obcego. Tłumacz z języka włoskiego oraz pilot wycieczek do Włoch. Zainteresowania: współczesna literatura włoska , podróże, jest instruktorem narciarstwa PZN.

Kinga Gajewska – absolwentka filologii włoskiej UJ w Krakowie oraz Studium Pedagogicznego UJ. Ukończyła również Studia Podyplomowe dla Tłumaczy Tekstów Specjalistycznych w Katedrze Przekładoznawstwa UJ). Znajomość języka i kultury włoskiej doskonaliła m.in. podczas studiów w ramach programu ERASMUS na Uniwersytecie w Katanii. Często podróżuje do Włoch, a jej ukochanym regionem jest Sycylia. Zainteresowania: podróże, dialekt i kultura Sycylii, kuchnia, muzyka, książki (reportaże podróżnicze i biografie).

 

Informacje i zapisy:

CENTRUM JĘZYKÓW OBCYCH
NCK, bud. A, pok. 121
telefon: 12 644 02 66 wew. 40
e-mail: jezyki@nck.krakow.pl