19.11.2021

Czerwono-Czarni – koncert

Czerwono-Czarni – koncert

Legenda bigbitu w wyjątkowym koncercie! W ciągu 16 lat działalności zespół wylansował kilkadziesiąt przebojów: O mnie się nie martw, Trzynastego, Jedziemy autostopem i wiele innych. W grupie występowali m.in.: Karin Stanek, Halina Frąckowiak, Wojciech Gąssowski, Seweryn Krajewski, Ryszard Poznakowski.

 

Skład zespołu:

Tomasz Jaśkiewicz – gitara. Kojarzony przede wszystkim z zespołami Czesława Niemena (Akwarele, Enigmatic, grupa Niemen), ale również muzyk Czerwono-Czarnych w 1966 roku. Obecnie gra w zespole Stanisława Soyki. Autor słynnej solówki gitarowej w utworze „Dziwny jest ten Świat”.

Wojciech Rapa – gitara basowa, śpiew. Znany szczeciński muzyk bluesowy, grający w Czerwono-Czarnych od czasu reaktywacji zespołu w roku 2004.

Ryszard Poznakowski – instrumenty klawiszowe, śpiew, konferansjer zespołu. Muzyk i kompozytor, którego przedstawiać nie trzeba, autor muzyki wielu przebojów, kojarzony z zespołem Trubadurzy, organista Czerwono –Czarnych w latach 1966 – 1967, także kierownik muzyczny grupy.

Andrzej Ibek – instrumenty klawiszowe. Krakowski akcent Czerwono-Czarnych. Krakowianin, grający w przeszłości w wielu polskich zespołach muzycznych (Szwagry, Dżamble, Wiślanie 69, Burano&Leskerom, Bemibek). W zespole od 2014 r.

Zbigniew Bizoń – saksofon. Muzyk i kompozytor grający w Czerwono-Czarnych w latach 1963 – 1966. Kompozytor wielu przebojów grupy, w tym znakomitego standardu „Nie wiem, czy to warto”, znanego z interpretacji Katarzyny Sobczyk. Lider znanego przed laty zespołu Stan Borys i Bizony. Mieszka w Sztokholmie.

Jan Knap – perkusja. Legenda zespołu i polskiego rock and rolla. Muzyk C-C w latach 1961 -1966. Absolwent średniej szkoły muzycznej w Krakowie, do której uczęszczał z takim sławami polskiego jazzu jak Andrzej Dąbrowski, Wojciech Karolak, czy Zbigniew Namysłowski. Mieszka w Sztokholmie.

 

Z zespołem zaśpiewają gościnnie:

Agnieszka Wajs – młoda, utalentowana aktorka scen śląskich teatrów i wokalistka. Znana z brawurowo wykonywanej roli Karin Stanek w monodramie pod takim samym tytułem. Znakomita prezencja, nienaganna dykcja, wdzięk i kultura osobista stawia Agnieszkę również w pierwszym rzędzie prezenterek telewizyjnych i konferansjerek. Wokalistka, która mimo młodego wieku znakomicie czuje klimat muzyki lat sześćdziesiątych, z uwzględnieniem rock and rolla w szczególności. Jej występy, dzięki wrodzonemu temperamentowi scenicznemu potrafią rozruszać każdą publiczność. Podczas koncertów Czerwono-Czarnych wykona wiązankę największych przebojów z repertuaru niezapomnianej Karin Stanek.

Vivian Buczek – szwedzka wokalistka jazzowa o polskich korzeniach. Jest córką puzonisty Bruno Buczka i wibrafonistki Krystyny Buczek, którzy w latach sześćdziesiątych grali w orkiestrze Zygmunta Wicharego, w zespole Mieczysława Fogga i innych grupach muzycznych. Vivian w 2000 roku i nagrała swój pierwszy album w Polsce z legendarnymi muzykami, Wojciechem Karolakiem, Andrzejem Dąbrowskim i Januszem Kozłowskim. Często koncertuje w Polsce. W Nowej Hucie zaśpiewa największe przeboje z repertuaru Heleny Majdaniec i Kasi Sobczyk.

Gosia Pauka – półfinalistka 9. edycji Voice of Poland (grupa Patrycji Markowskiej). Laureatka programu Szansa na Sukces z repertuarem Kabaretu Starszych Panów, Justyny Steczkowskiej i Maćka Maleńczuka. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Filia we Wrocławiu, Wydział Aktorski oraz Studium Musicalowego przy Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Scenę teatralną dzieli między Warszawą (Komuna Warszawa), Legnicą (Teatr im. Heleny Modrzejewskiej) a Gliwicami (Teatr Miejski). Na początku tego roku ukazała się debiutancka płyta autorskiego zespołu Gosi „Hylla” o tym samym tytule.

Michał Gasz – jest laureatem  „Szansy na sukces”, gdzie wykonał brawurowo „Papierowe ptaki”, utwór z repertuaru Krystyny Prońko. Na co dzień występuje w projektach Piotra Rubika, ale również śpiewał z Krystyną Prońko, Majką Jeżowską,  czy Anną Jurksztowicz. Michała usłyszymy w utworach z repertuaru Macieja Kossowskiego i Michaja Burano.

 

Gościnnie zagrają:

Adam Wendt – saksofon tenorowy, miłośnikom jazzu nie trzeba zbytnio przedstawiać tego muzyka. Od lat Jest czołowym polskim saksofonistą, wygrywając wszelkie plebiscyty w tym prestiżowy redakcji JAZZ FORUM. Muzyk legendarnej grupy jazzu elektrycznego WALK AVAY od początku istnienia tego zespołu. Nagrywał z największymi sławami polskiego jazzu, wydał kilka płyt ze swoją muzyką. Gra w Czerwono-Czarnych tworząc duet saksofonistów ze Zbigniewem Bizoniem.

Zbigniew Lewandowski – od  lat czołowy polski perkusista jazzowy. Grał z najlepszymi, że wymienimy tylko nazwiska Zbigniewa Namysłowskiego. Tomasza Stańki, Jarosława Śmietany, Janusza Muniaka, czy Tomasza Szukalskiego. Nie stroni również od grania muzyki rozrywkowej, grał już z Czerwono – Czarnymi na ich koncertach w Szczecinie i w Sali Kongresowej Pałacu Kultury w Warszawie

Jacek Kępka – gitarzysta związany od lat z warszawską sceną rockową. Grał przez dziesięć lat w kultowej grupie Klan Marka Ałaszewskiego. Współpracował z Marią Głuchowską, Piotrem Mikstem, Grzegorzem Grzybem, zespołami Rezonans i Rejs. Nie jest debiutantem w zespole Czerwono – Czarni, grał już z powodzeniem na koncertach w śląskich miastach.

 

Prowadzenie – Krzysztof Materna

Nazwisko Krzysztofa Materny jest od lat znane miłośnikom dobrej muzyki, teatru, satyry czy jazzu. Uznany jest za najlepszego konferansjera wszech czasów, obok niezapomnianego Lucjana Kydryńskiego. Wielokrotnie reżyserował i prowadził festiwale opolskie i sopockie. Przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora artystycznego Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych, reżyserując  wiele największych widowisk rozrywkowych, zapowiadając gwiazdy światowego formatu w tym m.in. Steve Wonder’a. Przez dziesięć lat był dyrektorem festiwalu jazzowego Solidarity of Arts w Gdańsku, gdzie bohaterami były megagwiazdy światowego jazzu, jak Marcus Miller, Herbie Hancock, czy Quincy Jones. Po wielu latach wrócił do Krakowa, gdzie został dyrektorem artystycznym Teatru Bagatela.

 

W Nowohuckim Centrum Kultury poprowadzi też koncert Czerwono – Czarnych,  bo jak sam twierdzi jest dla niego zaszczytem zapowiedzieć swoich idoli z lat młodości, tym bardziej, że zaczynał swoją karierę od prezentowania koncertów Skaldów i Czesława Niemena.

 

 

W budynku NCK obowiązują:
Procedury bezpieczeństwa w Nowohuckim Centrum Kultury w czasie epidemii SARS-COV-2.
Uprzejmie prosimy o ich przestrzeganie oraz stosowanie się do instrukcji pracowników NCK.

Piątek, 19.11.2021, Scena NCK
godz. 19:00

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL