„ZOBACZENIA pejzaż industrialny” – wystawa malarstwa Joanny Babuli

„ZOBACZENIA pejzaż industrialny” – wystawa malarstwa Joanny Babuli

wystawa malarstwa
6 – 30.09.2018

Wernisaż wystawy – 22.09 (sobota), g. 13.00, Czarna Galeria CENTRUM

 

Prace Joanny Babuli łączą w sobie indywidualizm i uniwersalizm przedstawień, ujęte w architektoniczny styl. Galeria CENTRUM zaprezentuje obrazy z cyklu industrialnych pejzaży  przedstawiających okolicę fabryki rodzinnego miasta, na których wiele elementów graficznych odwołuje się do autentycznych obiektów, a także architektonicznych detali.

 

Joanna Babula – malarka, ilustratorka, twórczyni sztuki użytkowej urodzona w Tarnowie. Absolwentka krakowskiej ASP i AGH. Laureatka II nagrody konkursu Nowy Obraz/Nowe Spojrzenie oraz I nagrody konkursu Bryły Platona. Na co dzień zajmuje się tworzeniem ilustracji do książek dla dzieci.

Wybrane wystawy: Galeria Arsenał w Poznaniu, Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim, Muzeum Hutnictwa Cynku w Katowicach – wystawa indywidualna, Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie – wystawa indywidualna, Galeria Sztuki w Legnicy, Kawiarnia Artystyczna Mleczarnia we Wrocławiu – wystawa indywidualna, Salon Wiosenny Malarstwa BWA w Tarnowie, BWA Tarnów i Szpital Wojewódzki w Tarnowie – wystawa indywidualna, Biblioteka Wojewódzka w Krakowie, Galeria Platon we Wrocławiu – wystawa indywidualna