Lesław Chorąży – wystawa rysunku piórkiem

Lesław Chorąży – wystawa rysunku piórkiem

wystawa rysunku
10-31.05.2018

Wernisaż wystawy – 15 maja (wtorek), g. 18.00

Prace Lesława Chorążego wykonane są piórkiem kreślarskim lub rapidografem o średnicy 0,18 lub 0,25 mm, a także piórem japońskim ze stalówką bambusową, którą można temperować do żądanej grubości. Tak mała średnica piórka pozwala na precyzyjne modelowanie nawet bardzo niewielkiego detalu oraz na rysowanie delikatnych, jasnych tekstur, co jest szczególnie istotne w przypadku tła.

Artysta wykorzystuje w swoich pracach wysokiej klasy atramenty i tusze do kaligrafii. Rysunki powstają na papierze akwarelowym, zwykle o grubej, wyrazistej fakturze, która determinuje zachowanie się tuszu oraz ruch narzędzia na papierze, pozwala także, w zależności od kształtu i głębokości faktury, uzyskiwać ciekawe efekty cieniowania i konturu.

 

Lesław Chorąży – urodzony 1955. Artysta śpiewak, ukończył studia wokalne na Akademii Muzycznej w Krakowie oraz wydział wychowania muzycznego WSP w Kielcach. Od 1981 roku śpiewa w Chórze Filharmonii Krakowskiej. Równolegle z wykonywaniem zawodu muzyka zajmuje się działalnością plastyczną, głównie rysunkiem piórkiem, malarstwem olejnym i grafiką komputerową.