Aleksandra Toborowicz

Aleksandra Toborowicz

malarstwo i grafika

8/5/2014 – 8/6/2014

Wernisaż wystawy – 14 maja 2014 r. (środa), godz. 18.oo.


Aleksandra Toborowicz
ukończyła studia na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie w 2008 roku. Dyplom z grafiki projektowej uzyskała w Pracowni Form Reklamowych prof. Władysława Targosza. Zajmuje się projektowaniem graficznym, szczególnie grafiką wydawniczą i komputerową. Współpracowała z Wydawnictwem Znak i Korporacją Ha!art. Jest laureatką wielu nagród. Aktualnie zatrudniona na stanowisku asystenta w pracowni Liternictwa i Typografii na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie.

Jej obrazy charakteryzują się niebywałym temperamentem i ekspresją. Uprawia zarówno rodzaje figuracji jak i abstrakcji lirycznej. Jej prace malarskie zbudowane są z ekspresyjnych, wręcz impulsywnych gestów pędzla. Stanową przy tym, paradoksalnie, pewien wyrazisty kontrapunkt w stosunku do bardzo uporządkowanych i zracjonalizowanych projektów graficznych. Aleksandra Toborowicz umie pogodzić działania typowo kreatywne i manualne z zadaniami i problemami wynikającymi z reguł i metod sztuki projektowania graficznego.

Jest autorką projektu audiomuralu NCK, który powstał w ramach 1. Nowohuckiego Festiwalu Sztuki na południowej ścianie Nowohuckiego Centrum Kultury w 2013 roku. Zajmuje powierzchnię blisko 700 m2, jego wykonanie trwało 12 dni, a w jego realizację zaangażowanych było 20 osób, głównie studentów i absolwentów ASP w Krakowie.

Zobaczcie relację z wernisażu