Spektakl Archipelag Teatru Tańca Caro oraz warsztaty ruchowe

Spektakl Archipelag Teatru Tańca Caro oraz warsztaty ruchowe

29 października o godz. 19:00 na Scenie NCK zostanie zaprezentowany spektakl „Archipelag” Teatru Tańca Caro w choreografii i reżyserii Macieja Kuźmińskiego. Tuż po spektaklu zapraszamy na krótką rozmowę z twórcami. Wszystkich zainteresowanych sposobem pracy nad spektaklem, bez względu na poziom zaawansowania, zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach, które poprowadzą tancerze „Archipelagu”: Anna Mikuła i Grzegorz Łabuda.

PREZENTACJA SPEKTAKLU 29 października (niedziela) 2017 godz. 19:00 Scena NCK

Bilety: 25 zł

REZERWACJE:

BIURO ORGANIZACJI WIDOWNI
tel. 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL

Nowy spektakl Macieja Kuźmińskiego dla Teatru Tańca Caro to złożony z okruchów wspomnień kalejdoskop obrazów, który ukazuje człowieka zawieszonego w przestrzeni, gdzie czas nie płynie linearnie. Powracające i pozornie niezwiązane ze sobą sceny nawiązują do współczesnego, fragmentarycznego świata, którego wirtualne i rzeczywiste sfery zlewają się między sobą.

Pięcioro tancerzy tworzy pięć scenicznych postaci, każda ze swoją historią i pragnieniami. Na przemian w ruchu i zawieszeniu, stają się częścią archipelagu wspomnień, który stopniowo wyłania się jako obraz na długo zapadający w pamięć widza.

ZOBACZ FILM: http://vimeo.com/kuzminski/archipelago

choreografia, reżyseria, dźwięk: Maciej Kuźmiński
wykonanie, kreacja: Anna Mikuła, Zuzanna Kasprzyk, Monika Witkowska, Karol Miękina, Grzegorz Łabuda
dramaturgia, prowadzenie aktorskie: Adam Hypki
reżyseria oświetlenia: Ewa Garniec
projekt i wykonanie kostiumów: Justyna Jakubczyk-Lassota
agent spektaklu: Roma Hurey
produkcja wykonawcza: Maciej Kuźmiński
czas trwania: 70 min
produkcja: Teatr Tańca Caro przy wsparciu Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach, Zduńskowolskiego Centrum Integracji Ratusz, JOHAN Centrum w Pilźnie (Republika Czeska)
wsparcie: Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach, Zduńskowolskie Centrum Integracji Ratusz – dotacja z środków własnych, program VARP – Visegrad Artist Residency Fund – dotacja dla Sztuk Performatywnych, program EEPAP – East European Performing Arts Platform – dotacja Small Grants

WARSZTATY 29 października (niedziela) 2017 godz. 10:30 Studio KCC 
Cena: 30 zł
Zapisy: kcc@nck.krakow.pl

Warsztat otwarty jest dla każdego uczestnika, bez względu na wiek czy poziom zaawansowania. Warsztat przygląda się zadaniom i metodom pracy wykorzystywanych przy konstruowaniu spektaklu Archipelag. Jest to: A) kompozycja na podstawie własnych wspomnień B) kompozycja na podstawie fragmentu filmu A. Tarkovskiego pt. Zwierciadło , który stanowił główny punkt odniesienia przy tworzeniu Archipelagu. Zajęcia będą trwały od 90 do 120 minut.

Prowadzący:

Anna Mikuła
Od 2012 roku studentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Asystent choreografa oraz tancerka w spektaklu dyplomowym pt. Out Cry w reżyserii i choreografii Edana Gorlickiego. Aktorka w spektaklu dyplomowym pt. Wiele hałasu o nic w reżyserii Briana Michaelsa. Tancerka w spektaklach: Podziemne Słońca i Czytanki Performatywne w Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK w Bytomiu (reż. i chor. Anna Piotrowska), Kocham tylko i wyłącznie całym sercem nie-rozłącznie Magdalenę (chor. Jacek Łumiński), I have a dream w Gliwickim Teatrze Muzycznym (chor. Roger Lybeck, Jan Åström- Szwecja), Metro (chor. Paweł Zaufał), Speed dates show jako członek kolektywu Witamina T, nagrodzonym na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim, KOD (chor. Ewelina Sobieraj).Współtworzyła spektakl pt. After glow we współpracy  z The School for the Arts of Dance, Kibbutzim College of Education Technology and Arts w Tel-Avivie (Izrael), oraz międzynarodowy spektakl pt. Much Ado About Nothing w reżyserii Briana Michaelsa podczas Folkwang Shakespeare Festival w Essen (Niemcy), Współpracowała z Galerią Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach w projekcie Do sztuki gotowi start. Aktorka w misterium scenicznym pt. Ich gehe und suche w Krakowskiej Operze Kameralnej w reżyserii Wacława Jankowskiego.
Finalistka międzynarodowego konkursu Eurovision Young Dancers organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2013 roku. Odbyła rezydencję artystyczną w Stalker Teatro- officine CAOS w Turynie (Włochy) tworząc spektakl pt. Three days of snow- extended wraz z Dariuszem Nowakiem i Kamilem Pilarskim. Finalistka w konkursie SzólóDuó Nemzetközi Tánc Fesztivál 2015 w Budapeszcie, podczas którego prezentowała duet pt. Three days of snow w choreografii własnej i Dariusza Nowaka. Ta sama praca zdobyła nagrodę pani Joanny Leśnierowskiej i pana Eryka Makohona w ramach konkursu 3…2…1 TANIEC w Krakowskim Centrum Choreograficznym, a także nagrodę jurorską (jury w składzie: Zofia Rudnicka, Witold Jurewicz, Ryszard Kalinowski) podczas konkursu Sense Of Move w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie. Laureatka stypendium Prezydenta Miasta Tarnowa na realizację projektu artystycznego pt. “Kaj dzias” wraz z Jakubem Margosiakiem.
Z Maciejem Kuźmińskim współpracowała podczas tworzenia spektaklu pt. “Różnica i powtórzenie”, obecnie jest dublerką solistki w spektaklu pt. “Room 40”. Pochodzi z Tarnowa.

Grzegorz Łabuda
Student V roku Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. W 2012 roku ukończył policealną szkołę aktorską „Art-Play” w Katowicach.
Finalista międzynarodowego konkursu choreograficznego „3…2…1… taniec” organizowanego przez Krakowskie Centrum Choreograficzne – NCK w Krakowie. Finalista 11-tej edycji międzynarodowego konkursu „Open Stage” organizowanego przez New Dance Studios w Teatrze de Meervaart w Amsterdamie ze spektaklem „Józefczaka 5” (chor. Ine Dubois). W 2013 roku grał w Teatrze Stella Polaris w Norwegii. Od 2014 roku aktor w Krakowskiej Operze Kameralnej. Stypendysta Rektora za wyniki w nauce i osiągnięcia artystyczne w 2013-2014 oraz 2015-2016. Współtwórca i wykonawca performance’ów ulicznych w ramach projektu edukacyjnego „Do sztuki gotowi start!” organizowanego przez Galerię Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach (2014-2015). Uczestnik projektu badawczego „Joy of discovery” w prowincji Shaanxi w Chinach w ramach 1st CEEC-China Summer Dance Camp oraz projektu „Enjoy the fun of dancing” w ramach 2nd CEEC-China Summer Dance Camp.
Tancerz w spektaklu „Kocham Tylko i Wyłącznie Całym Sercem Nierozłącznie Magdalenę” (chor. Jacek Łumiński); „Wyobraźnia na ostatni guzik zapięta” w ramach Filmowej Rozbiegówki w Centrum Scenografii Polskiej w Katowicach (chor. Sylwia Hefczyńska-Lewandowska); „Rituals” w choreografii Shi Jing Xin; „Neomonachomachia” w choreografii Eryka Makohona i reżyserii Jerzego Zonia, „Whisper in my eye” w choreografii Małgorzaty Haduch.. Tancerz w spektaklu „Miasto Ślepców” (reż. Agnieszka Michalik), nagrodzonym podczas Otwartego Festiwalu Odeon w Andrychowie (2015). Wykonawca solo „Lonely Bird” w choreografii własnej podczas festiwalu „NOVÁ GENERACE” w Studiu Alt@ w Pradze. Tancerz w spektaklu „Kaj Dzias?” (reż. Jakub Margosiak) w ramach Sceny Otwartej w Tarnowie. Tancerz w spektaklu dyplomowym „Out Cry” w choreografii i reżyserii Edana Gorlickiego. Aktor w spektaklu dyplomowym „Carson City. Sześć pieśni o koniach w języku obcym” w reżyserii Wojciecha Farugi.

Projekt realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2017.