„O wiklinie”

„O wiklinie”

 

14-10-2005 / 5-11-2005

Budynek B.

Ekspozycja jest dziełem 35 artystów uczestniczących w dorocznym plenerze organizowanym przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórcze „Wiklina”.

Wśród autorów prac znajdują się:

Ewa Bergel, Beata Borek, Daniel Cybula, Krzysztof Czerwiak, Stanisław Dziubak, Annemarie Frascoli, Andrzej Grenda, Aleksandra Herisz, Małgorzata Kłaczyńska, Anna Kopeć-Twardowska, Lechosław Kozłowski, Jagoda Krajewska, Katarzyna Krzykawska, Lilla Kulka, Ewa Latkowska-Żychska, Małgorzata Maćkowiak, Tamara Maj, Magda Marcinowska, Alicja Mirowska-Skalska, Elżbieta Piórecka, Narcyz Piórecki, Maria Polakowska-Prokopiak, Bogdan Ptak, Piotr Rędziniak, Dorota Sak, Marek Sak, Janusz Skalski, Anna Śliwińska-Kukla, Joanna Warchoł, Anna Waszczuk, Marek Wawro, Małgorzata Wyszogrodzka, Barbara Yoshida, Masakatsu Yoshida, Stanisława Zacharko, Adrianna Zych, Aleksandra Zuba-Benn.

„Najnowsza wystawa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórczego „Wiklina” nosi tytuł „O Wiklinie”. Jest to zbiór wypowiedzi poszczególnych artystów, składających się na wspólną opowieść. Jest to kolekcja różnych propozycji twórczych, doświadczeń i rozwiązań. Jest to zauroczenie materiałem-rośliną, sztuką i wspólnym przebywaniem ze sobą. W tej wystawie wzięli udział nie tylko członkowie OST „Wiklina” , ale i zaproszeni goście, przez co ta opowieść jest pełniejsza. Zapraszam do wspólnego poznawania świata stworzonego wikliną i z jej inspiracji.”

Prezes OST „Wiklina”
Stanisław Dziubak

„…Pomimo ogólnej dostępności i powszechności – a może właśnie dlatego? – wiklina w świecie sztuki jest dopiero odkrywana. Na wystawach i plenerach wikliny artystycznej artyści odkrywają coraz to inne jej możliwości. Ale nie tylko. Tak pozornie pospolity i powszechny materiał, wprowadzany na tyle różnych sposobów w ideowy wymiar świata sztuki, inspiruje do rozważań na temat złożoności naszej rzeczywistości, istoty materii – i istoty kreacji artystycznej. To wydaje się być jedną z najcenniejszych wartości wikliny artystycznej”.

Stanisława Zacharko

Galeria zdjęć:

89350a16ca004264c33de3c065c88a4c