Maciej Rauer

Maciej Rauer

 

Urban Ballet – czyli balet w przestrzeni miejskiej

3-10-2012 / 4-11-2012

Budynek B (górne foyer).

Wystawa towarzysząca Krakowskim Spotkaniom BaletOFFowym

Maciej Rauer
„Amatorsko zacząłem interesować się fotografią już 10 lat temu jednak profesjonalnie zajmuję się tym od około 5 lat. Moje prace zostały kilkukrotnie nagrodzone i wyróżnione na międzynarodowych, jak i ogólnopolskich konkursach („Fotoferia International Exhibition 2012”, „Miasto w obiektywie”, czy „Przestrzeń wyobraźni” – pod patronatem Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej.
Nie potrafię żyć bez fotografii. Każdy dzień bez aparatu uważam za dzień stracony dlatego wciąż pracuję nad warsztatem i szukam nowych inspiracji. Żyję według dewizy, że „Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista martwi się o pieniądze, a mistrz martwi się o światło”.”

Projekt Urban Ballet – czyli balet w przestrzeni miejskiej

„Pomysł na projekt Urban Ballet narodził się z chęci spełnienia pewnego marzenia – marzenia dziewczyny, która kiedyś była baletnicą. Zawsze marzyła o posiadaniu baletowego zdjęcia, a takowego w swojej kolekcji niestety nie miała. Postanowiłem spełnić to marzenie, ale jednocześnie wyjść poza ramy tradycyjnej prezentacji sztuki baletowej.
Tak narodził się pomysł umieszczenia baletnicy w przestrzeni miejskiej. Projekt okazał się wielkim sukcesem i mam nadzieję, że ciągle będzie się rozwijał i spełniał marzenia kolejnych osób.”