Jan Bajgrowicz, Marek Bieleń, Wojtek Herman, Maciej Leśniak

Jan Bajgrowicz, Marek Bieleń, Wojtek Herman, Maciej Leśniak

 

3-2-2013 / 26-2-2013

Budynek B.

Jest to druga z kolei wystawa czterech przyjaciół, utrzymujących kontakty od czasów studiów na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Każdy z twórców podąża własną drogą, co nie wyklucza wzajemnych inspiracji, a okresowe wspólne wystawy są okazją do ich zaobserwowania.

Autorzy:

Jan Bajgrowicz urodzony w 1953 r., w Krakowie. Studia w krakowskiej ASP, na Wydziale Rzeźby. Dyplom w 1978 r. Zajmuje się rzeźbą w drewnie i rysunkiem.

Marek Bieleń urodzony w 1953 r., w Kolbuszowej. Studia w krakowskiej ASP. Prace w zbiorach TPSP w Krakowie oraz w kolekcjach prywatnych. Uprawia malarstwo i rysunek.

Wojtek Herman urodzony w 1953 r., w Skarżysku-Kamiennej. Studia w krakowskiej ASP na Wydziale Malarstwa w latach 1974-1979, pod kierunkiem prof. Wł. Buczka. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem.

Maciej Leśniak urodzony w 1951 r., w Krakowie. Absolwent krakowskiej ASP, dyplom w 1978 r. na Wydziale Malarstwa w pracowni doc. Tadeusza Łakomskiego. Zajmuje się malarstwem olejnym, architektonicznym, rysunkiem, tkaniną (gobelin), projektowaniem witraży i ogrodów, aranżacją wystaw. Prace w zbiorach prywatnych i państwowych.