Digigraphie by EPSON

Digigraphie by EPSON

2-10-2015 / 12-10-2015

3 października 2015 (sobota), godz. 1700, Biała Galeria CENTRUM

Otwarcie wystawy w ramach „Asystentów Gołej Baby” bezpośrednio po zakończeniu zajęć praktycznych Wacława Wantucha.

Na wystawie zostanie zaprezentowanych 18 wspaniałych prac autorstwa sześciu polskich fotografików, którzy są uczestnikami programu Digigraphie by Epson. Te najwyższej jakości wydruki spełniające wszelkie kryteria sztuki kolekcjonerskiej zostały wydrukowane w technologii pigmentowej na wyjątkowych bezkwasowych podłożach Epson Sygnature Worthy. Wspólna cechą tych papierów jest ich niespotykana trwałość na starzenie się, co stanowi o wartości powstałych na nich prac dla rynku sztuki na całym świecie.

Autorzy prac prezentowanych na wystawie:

Tomasz Tomaszewski
Wacław Wantuch
Andrzej Dragan
Krzysztof Gierałtowski
Marek Czarnecki
Janusz Wojcieszak

CO TO JEST DIGIGRAPHIE?

Digigraphie to certyfikowany proces wydruku, który umożliwia fotografikom i artystom grafikom tworzenie limitowanych edycji ich prac. Digigraphie to wyznacznik doskonałości spełniający wyjątkowe kryteria i przeznaczony do ściśle określonych zastosowań. Wszystkie limitowane edycje wydruków artystycznych są opatrzone podpisem i pieczęcią autora.

Technologię tę zaprezentowano po raz pierwszy podczas obchodów stulecia Wystawy Jesiennej w Paryżu w 2003 r. Obecnie Digigraphie jest znakiem znanym i cenionym przez artystów z całego świata. Na każdym wydruku Digigraphie znajduje się wytłaczana pieczęć potwierdzająca jego oryginalność.

koordynacja: Joanna Gościej-Lewinska

wystawa otwarta do 13 października

wstęp wolny

informacje: tel. 12 644 02 66 wew. 25
pok. 202, bud. A

Galeria zdjęć: