Anna Drozd, Stanisław Drozd, Joanna Rejdak i Oskar Rejdak

Anna Drozd, Stanisław Drozd, Joanna Rejdak i Oskar Rejdak

wystawa rodzinna „4 pokolenia”

31-8-1999 / 29-9-1999

Anna Drozd – dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie uzyskała w 1960 roku na wydziale scenografii u prof. Karola Frycza. Brała udział w blisko stu wystawach malarskich w kraju i za granicą, w tym 40 wystaw indywidualnych. Jest autorką 44 scenografii w teatrach i w telewizji. Prace w zbiorach państwowych i prywatnych w kraju i za granicą (m.in. USA, Egipt, Wietnam, Dania, Francja, Austria, Włochy i Niemcy).
Stanisław Drozd (ojciec Anny) – malarz amator, brał udział w wielu wystawach malarstwa w Jaśle i Rzeszowie. Twórca teatrów amatorskich. Jego najlepsze prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce, USA i Francji. Zmarł w Jaśle w 1977 r.
Joanna Rejdak (córka Anny) – ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie, specjalność konserwacja rzeźby. Pracowała w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. Miała kilka wystaw indywidualnych, uczestniczyła w wystawach Stowarzyszenia Marynistów Polskich.
Oskar Rejdak (syn Joanny, 13 lat) – maluje od drugiego roku życia. Bierze udział w wystawach rodzinnych z matką i babcią, w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa i w Pałacu Sztuki w Krakowie. Po szkole wybiera się do Liceum Sztuk Plastycznych.