1. Nowohucki Festiwal Sztuki

1. Nowohucki Festiwal Sztuki

 

17-10-2013 / 19-10-2013

Nowohucki Festiwal Sztuki

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na Pierwszy Nowohucki Festiwal Sztuki, który odbędzie się w dniach 18-20 października 2013 roku w Nowohuckim Centrum Kultury.

Będzie to wydarzenie, jakiego w Nowej Hucie jeszcze nie było. Centrum, łącząc wysiłki z Agencją Artystyczną GAP, organizuje trzydniowe święto kultury i sztuki.

Festiwal będzie prezentacją różnych nurtów sztuki i designu ze sprzedażą dzieł i projektów artystycznych, oferowanych przede wszystkim przez młodych twórców. Targom odbywającym się w całej przestrzeni NCK przy Placu Centralnym, towarzyszyć będą wernisaże wystaw znanych krakowskich artystów, performance, warsztaty, pokazy, prezentacje multimedialne, koncerty młodych muzyków.

W ramach Festiwalu ogromna ściana Nowohuckiego Centrum Kultury
zostanie przemieniona w dzieło sztuki. Grupa artystów utworzy na zwróconej ku nowohuckim łąkom powierzchni (prawie 600 m2) monumentalne malowidło – pierwszy mural w sercu Nowej Huty.

Na trzy jesienne dni Nowa Huta stanie się nowym kulturalnym centrum Krakowa. Będziemy przełamywać stereotypy i bariery oraz przekonywać, że zamiast kupować reprodukcje i imitacje, warto zainwestować w coś oryginalnego i niepowtarzalnego.

Zachęcamy Państwa do aktywnego udziału w wielowymiarowym wydarzeniu kulturalnym (całkowicie wolnym od opłat).

Szczegółowe informacje znajda Państwo na stronie internetowej www.nowohuckifestiwalsztuki.pl

oraz na facebooku www.facebook.com/nowohuckifestiwalsztuki.

Serdecznie zapraszamy