Grupa młodzieżowa

Grupa tańca współczesnego dla młodzieży w wieku 15-17 lat jest uzupełnieniem stałej oferty edukacyjnej Krakowskiego Centrum Choreograficznego.

Regularne lekcje dwa razy w tygodniu odbywają się w profesjonalnej przestrzeni Studia KCC i prowadzą do przygotowania pokazu scenicznego. Na zajęciach korzystamy z  techniki tańca współczesnego, elementów pracy w podłodze i improwizacji, ćwiczeń sprawnościowych i pracy grupowej. Kładziemy nacisk na zrównoważony rozwój fizyczny młodych tancerzy, kształtowanie dobrych nawyków oraz świadomości ciała.

Zajęcia są skierowane do osób z doświadczeniem tanecznym.  Z dbałości o jakość i komfort zajęć, pierwszy miesiąc (październik) jest miesiącem na obustronną decyzję co do uczestnictwa w zajęciach przez cały sezon. Prowadzące grupy mają dzięki temu możliwość by poznać grupę oraz ewentualnie zasugerować przeniesienie do grupy o innym poziomie zaawansowania. Przez pierwszy miesiąc również uczestnik_czka mają szansę poznać prowadzącą, przebieg zajęć oraz podjąć decyzję o dalszej chęci uczestnictwa.

Pedagożki

Aleksandra Honza

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w 2009 roku dołączając do Grupy Tańca Współczesnego „Agitatus”. W latach 2015-2018 Adeptka Krakowskiego Teatru Tańca. W latach 2021-2022 współzałożycielka i członkini Kolektywu Otwartej Kreacji.  Instruktorka tańca.

Swój warsztat doskonali poprzez aktywny udział w warsztatach tańca współczesnego, fizycznego, improwizacji, GaGa, partnerowań i wielu innych prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów z Polski i zagranicy.  Wzięła udział w wielu projektach m.in.: „wszystkie jesteśmy alicjami” w chor. Dominika Więcka, „portret niecoCZUŁY” w chor. Katarzyny Pawłowskiej i Moniki Godek , „Sama nie wiem…” w chor. Marty Wołowiec oraz “REBALANCE” Kolektywu Otwartej Kreacji.

Karolina Graca

W latach 2006 – 2016  związana ze sceną teatralną. Zrealizowała 10 ruchowo-plastycznych spektakli, pokazywanych na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach, współpracując z Teatrem Ruchu Forma działającym przy CKiW w Andrychowie, pokazywanych na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach. Od 2014 roku kształci się w kierunku tańca współczesnego. Uczestniczyła w wielu warsztatach z cenionymi pedagogami oraz sama prowadziła zajęcia dla dzieci i młodzieży. W 2017 roku tańczyła w widowisku tanecznym “Lamaila” wystawianym w Teatrze Wielkim W Łodzi. Od 2017 roku związana z Krakowskim Centrum Choreograficznym. Prowadzi zajęcia dla młodzieży i dorosłych. Wzięła udział w projektach „Standby”, „PA_DAM” oraz “Burza” w choreografii Marty Wołowiec.

W 2021 roku brała czynny udział w produkcji “Blush” Michała Adama Górala w Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski. 

Obecnie studentka Performatyki na UJ.

Opłata

Miesięcznie – 140 zł

Grafik

rozpoczęcie zajęć: 4 października 2022

wtorki i czwartki, 19:30-21:00
Nowohuckie Centrum Kultury, w Studio Krakowskiego Centrum Choreograficznego (A010)

Regulamin

Zapisy

 1. Wejdź na stronę: https://www.strefazajec.pl/
 2. Jeśli masz już konto wybierz opcję „zaloguj się” i wybierz zajęcia, które cię interesują.
 3. Jeśli nie masz konta:
  a) wybierz opcję „zarejestruj się”
  b) jeśli jesteś rodzicem, najpierw musisz stworzyć swój profil, a dopiero później profil dziecka
  c) wpisz nazwę zajęć np. hartownia i lokalizację: Kraków (jeśli zajęcia nie wyświetlą ci się od razu, po lewej stronie masz filtry, których możesz użyć)
 4. Zaznacz szablon opłat, który jest dla Ciebie odpowiedni. Na samym dole kliknij „zapisz i opłać”.
 5. W pierwszej kolejności otrzymasz informację, że jesteś na liście rezerwowej. Instruktorka musi dodać Cię do zajęć.
 6. Gotowe! Masz teraz dostęp do wszystkich informacji odnośnie zajęć.
 7. W razie wątpliwości prosimy o kontakt mailowy kcc@nck.krakow.pl lub telefoniczny +48 12 644 02 66 wew. 20

fot. Aleksander Hordziej

ZA MNĄ!
choreografia Aleksandra Honza
fot. Klaudyna Schubert