Nasz zespół

Agata Moląg

Kierownik Krakowskiego Centrum Choreograficznego, tancerka Grupy Wokół Centrum, pedagog tańca współczesnego.

Absolwentka Wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyła Społeczną Szkołę Baletową w Krakowie otrzymując Dyplom Tancerza-Choreografa. Od 2007 do 2015 roku tancerka w stałym składzie Krakowskiego Teatru Tańca, z którym zrealizowała 14 premier, w tym jeden spektakl solowy “Blondi. Próba”.

Współtworzyła i koordynowała wiele wydarzeń artystycznych i inicjatyw tanecznych.

Uczy tańca dzieci, młodzież i dorosłych. Działa edukacyjnie i kreuje przestrzeń ruchową w Młynie Zabierzów pod Krakowem.

W Krakowskim Centrum Choreograficznym pracuje koncepcyjnie, organizacyjnie, działa twórczo i uczy. Współtworzy kolektyw artystyczny Grupa Wokół Centrum powołany przez zespół Centrum do życia w 2015 r. premierą “Makia”. W repertuarze Grupy znajdują się trzy choreografie jej autorstwa: “Makia”, “Płaczki” oraz “38° C”.

 

Monika Świeca

Specjalista ds. mediów społecznościowych, tancerka Grupy Wokół Centrum, pedagog tańca współczesnego.

Absolwentka zarządzania kulturą i mediami na UJ w Krakowie oraz Dwuletniego Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego z Dziedziny Tańca Współczesnego. W latach 2013-2014 współpracowała z Krakowskim Teatrem Tańca (udział w spektaklach „Net”, „Poliamoria”, „Takarazuka CAMP”, „Ruch Gallery”). W ramach Materia Prima – 3. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Formy. Bieguny Kultury wzięła udział w polsko-norweskim projekcie z Ole Martinem Melandem (Carte Blanche).

Od kwietnia 2015 tancerka Grupy Wokół Centrum, występuje w spektaklach “Makia”, “Płaczki” oraz “38°C”.

W Krakowskim Centrum Choreograficznym prowadzi regularne lekcje tańca, zajmuje się social mediami, organizuje warsztaty i festiwale, kontaktuje się z partnerami z Polski i zagranicy.

Marta Wołowiec

Specjalista ds. promocji, tancerka Grupy Wokół Centrum, pedagog tańca współczesnego.

Absolwentka zarządzania kulturą i mediami na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W 2012 roku ukończyła Dwuletni Kwalifikacyjny Kurs Instruktorski z Dziedziny Tańca Współczesnego organizowany przez Narodowe Centrum Kultury i Nowohuckie Centrum Kultury.

Naukę tańca rozpoczęła w wieku 6 lat w zespole dziecięco-młodzieżowym i tak nieprzerwanie tańczy do dzisiaj. W latach 2012-2014 była tancerką Krakowskiego Teatru Tańca, z którym zrealizowała 5 premier.

Od kwietnia 2015 roku współtworzy kolektyw taneczny Grupa Wokół Centrum. Występuje w produkcjach: “Makia”, “Płaczki” oraz “38°C” w choreografii Agaty Moląg.

W Krakowskim Centrum Choreograficznym tańczy, prowadzi regularne lekcje tańca współczesnego, zajmuje się promocją, organizuje warsztaty i festiwale, a także nawiązuje współpracę z partnerami z Polski i zagranicy.

 

Agnieszka Tatara

Tancerka, choreograf, plastyk, teatrolog i pedagog. Absolwentka Szkoły Baletowej w Krakowie, uczestniczka licznych warsztatów tanecznych. Zaangażowana i spełniona w pracy z dziećmi, którym chętnie przekazuje pasję, zdobyte umiejętności i wiedzę. Zajęcia prowadzi według własnego programu, który powstał w oparciu o programy Royal Academy of Dance, elementy tańca ludowego i charakterystycznego, taniec współczesny, jazz i improwizację. Kierownik Dziecięcego Warsztatu Tańca.

W Krakowskim Centrum Choreograficznym zajmuje się koordynacją działań biura.

 

Anna Chmiel-Kowalska

Pedagog Małego Teatru Ruchu, instruktorka tańca i fitness.

Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, dyplomowany pedagog nauczania wczesnoszkolnego i przedszkolnego, autorka pracy „Sposoby reagowania na sytuacje stresowe w relacjach interpersonalnych dzieci w klasach I-III”. Od 2011 roku czynny nauczyciel w Szkole Podstawowej w Krakowie. Od października 2015 studentka studiów podyplomowych Uniwersytetu Pedagogicznego na wydziale Filologii Polskiej, kierunek: Logopedia (Metoda Krakowska).

W latach 2008 – 2014 tancerka Krakowskiego Teatru Tańca.

Od września 2014 prowadzi Mały Teatr Ruchu oraz występuje w ulicznej wersji spektaklu “Płaczki” Grupy Wokół Centrum.

 

fotograf: Katarzyna Machniewicz