Spektakl „Czterdzieści” w studio KCC

Spektakl „Czterdzieści” w studio KCC

Na początek wiosny przychodzimy do Was z kolejną repertuarową propozycją. Już 6 kwietnia w studio KCC pokażemy dla Was spektakl „Czterdzieści” autorstwa Barbary Bujakowskiej.

Rezerwujcie swój czas i do zobaczenia!

„Czterdzieści” – Barbara Bujakowska

6.04.2024r. godz. 19:00

Studio KCC, Nowohuckie Centrum Kultury

Bilety: 30/40 zł

Uwaga: W spektaklu występują wulgaryzmy.

KUP BILET: https://biletyna.pl/event/view/id/415069

Koncept, choreografia: Basia Bujakowska

Montaż video, dźwięk: Marcin Janus

Performance: Maciej Bujakowski, Agata Jelonek, Olga Kalarus-Zguda, Monika Kiwak, Maciej Klimala, Tomasz Kowalczyk, Tomasz Pacan, Jacek Szelest, Paulina Tatara, Małgorzata Werbińska-Wojciechowska

Autorka aranżacji piosenek, wykonanie: Paulina Tatara

Projekt stanowi jedną z części większego konceptu. Idea narodziła się zaraz po stworzeniu spektaklu „The voice of seniors”, który przedstawiał generację osób w podeszłym wieku (premiera odbyła się w sierpniu na Krakowskim Festiwalu Tańca /KCC). Projekt opierał się na kilkunastu spotkaniach z seniorami, gdzie wspólnie z uczestnikami eksplorowane były przestrzenie wokalne, teatralne i ruchowe. Kolejna część dedykowana była dzieciom. Trzecia część jak sam tytuł wskazuje, sfokusowana jest na osobach w średnim wieku. Do tryptyku zaproszone zostały w sporej części osoby, które nigdy wcześniej nie występowały na scenie. Podstawą dla wszystkich trzech części były te same pytania zadawane uczestnikom, na które odpowiadali spontanicznie bez wcześniejszego przygotowania. Autorka pomysłu przygląda się z wielką uważnością każdej z tych grup społecznych z całą ich złożonością, różnorodnością, problemami, radościami i marzeniami. W spektaklu „Czterdzieści” wykorzystano cytaty z twórczości polskich artystów: Fisz, Kury, Skubas, Krzysztof Kościelski oraz teksty filozofa Tomasza Stawiszyńskiego.